RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD Irak’ta Yenildi

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi Fransa Haber Ajansı’na verdiği özel röportajda, IŞİD terör örgütünün Irak’ta askeri olarak yenilgiye uğradığını belirtti.

IŞİD Irak’ta Yenildi
07.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Irak Başbakanı Haydar El İbadi röportajında, Musul’un batısını geri alma hedefiyle düzenlenen operasyonların hızlı bir şekilde başlamasıyla birlikte IŞİD’in Irak’ta askeri olarak yenildiğini vurguladı.

El İbadi aynı zamanda IŞİD terör örgütü lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin askeri saldırılarda birçok danışmanının öldürülmesinden sonra izolasyona uğradığını açıkladı. Irak Başbakanı El Bağdadi’nin nerede olduğu konusunda daha fazla ayrıntı vermedi.

Haydar El İbadi, Amerika’nın aralarında Irak’ın da bulunduğu yedi ülkenin Amerika’ya girişini yasaklayan son kararına değinerek şunları söyledi: “Hiçbir ülkenin diğer ülke vatandaşlarını aşağılamaya hakkı yoktur.”

Irak Başbakanı ayrıca, “İran ile iyi ilişkilerimiz bulunmaktadır ama Amerika’dan terörizmle mücadele konusunda yardım istememiz İran karşıtlığı olmadığı gibi, İran ile olan iyi ilişkilerimiz de Amerika karşıtlığı değildir” dedi.

El-İbadi İran ve Amerika arasında yaşanan yeni gerginlikler hakkında şu ifadelerde bulundu: “Bölgemizde yaşanan bütün gerginlikler bizi endişelendirmektedir. Çünkü gerginlikler dikkatleri IŞİD terör örgütü ile mücadeleden başa konulara kaydırabilir.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER