RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD Komutanları Ebu Bekir Bağdadi’ye Olan Biatlarını Bozdu

Irak’ın Neyneva eyaletinde IŞİD’in bazı komutanları Ebu Bekir Bağdadi’ye olan biatlarını bozarak intihar eylemlerinde bulunmaktan vazgeçti.

 

IŞİD Komutanları Ebu Bekir Bağdadi’ye Olan Biatlarını Bozdu
05.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Neyneva eyaletinde bir güvenlik yetkilisi, IŞİD terör örgütünden bazı liderlerin  terör örgütünün lideri Ebu Bekir Bağdadi’ye biatlarını bozmasının bu grup arasında bölünmelerin yaşandığının bir göstergesi olduğunu belirtti.

İsminin açıklanmasını istemeyen bu güvenlik yetkilisi konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “IŞİD mensuplarının ve komutanlarının Ebu Bekir Bağdadi’ye olan biatlarını bozmasından sonra grup içerisinde bölünmeler yaşandı.

Ebu Bekir Bağdadi’nin öldürüldüğü yönündeki haberlerin yayınlanmasından sonra biatlardan vazgeçiş daha da arttı. IŞİD’in Suriyeli komutanlarından Ebu Abdullah Eş-Şami, kendisinden bir haber alınamayan bir kişiye yapılan biat batıldır ve El-Bağdadi gücünü kaybetmiştir “dedi.

Söz konusu güvenlik yetkilisinin ifadesine göre, IŞİD mensupları ve komutanları bu konuda, ölmüş ya da kendisinden bir haber alınamayan lidere biatın batıl olduğunu belirten Buhari ve İbn-i Teymiye’nin hadislerini kaynak olarak gösteriyorlar.

IŞİD mensupları arasında bu tip olaylar yaşanmaktadır. IŞİD, Musul’un yarısı olmak üzere Irak’taki işgali altındaki bölgelerin büyük bir kısmını kaybetmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER