RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD Lideri Ebu Seyf Irak’ta Öldürüldü

IŞİD Lideri Ebu Seyf  Irak’ta Öldürüldü
25.12.2016 © RAST HABER
RASTHABER- Irak Federal Polisi cumartesi günü açıklama yaparak; IŞİD terör örgütünün Musul’daki güvenlik sorumlusunun öldürüldüğünü duyurdu. 
Irak Federal Polisi Komutanı Rait Şakir Cevdet yaptığı açıklamada; Musul’un sağ şeridindeki El-Kudüs mahallesinde bulunan teröristlere ait gizli bir kampa yapılan füze saldırısı sonucunda, örgütün Musul’da bulunan güvenlik sorumlusu Ebu Seyf ve terörist Ebu Eyyüb El-Karişi’nin öldürüldüğünü belirtti. 
Öte yandan Neyneva Operasyonu Komutanı da cumartesi günü güvenlik güçlerinin Neyneva’nın kuzey bölümüne doğru ilerlediğini açıkladı. 
Neyneva Operasyonu Komutanı yaptığı açıklamada; kurtarılmış bölgede binaların ve yolların temizlenmesinin sürdüğünü belirterek şunları söyledi: “Operasyon bölgesinin Kuzeyinde bulunan birlikler Polis Akademisi’ni, araç kayıt merkezini, çimento fabrikasını ve El-Fellah mahallesinin kuzeyinde bulunan El-Heyakel bölgesini IŞİD teröristlerinin elinden kurtarmayı başardı. 
Iraklı güçler; ordu birliklerinin dışında Federal Polis, Gönüllü Halk Birlikleri ve Peşmerge güçlerinden oluşmaktadır. Bu güçler Musul operasyonunun başlamasından bugüne kadar yüzlerce km’lik alanı ve onlarca mahalleyi IŞİD terör örgütünün elinden kurtardı. 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER