RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD, Palmira’nın Batısındaki Saldırılarını Durdurup Rakka’ya Çekildi

IŞİD, Palmira antik kentinin batısında yönelik bir ayı aşkın bir süredir devam ettiği saldırılarını durdurdu. Bunun yanı sıra bölgedeki militanların Rakka çevresine çekildiği bildirildi.

IŞİD, Palmira’nın Batısındaki Saldırılarını Durdurup Rakka’ya Çekildi
05.01.2017 © RAST HABER

IŞİD, 1 ayı aşkın bir süredir Palmira antik kentinin batısına yönelik saldırılarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay Palmira antik kenti tekrar IŞİD militanlarının kontrolüne geçerken Suriye ordusu saldırıların ivmesine kırmak üzere bölgeye çok sayıda takviye güç göndermişti.

Al-Masdar‘da yer alan habere göre IŞİD militanları geçtiğimiz haftadan itibaren Palmira çevresinden çekilmeye başladığı bildiriliyor.

Bunun yanı sıra Palmira’nın batısında yer alan T-4 petrol istasyonu yakınında Suriye ordusu tarafından gerçekleştirilen bir füze saldırısı neticesinde 40 civarı IŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi.

Rusya Hava Kuvvetlerinin de Palmira’nın doğusunda Arak ve Suhna kasabalarındaki IŞİD mevzilerine 20’den fazla hava saldırısı gerçekleştirerek bir dizi kaçak petrol tankerini imha ettiği aktarıldı.

IŞİD’in militanlarını Rakka’ya çekerek Suriye Demokratik Güçleri’nin Rakka’nın doğusundaki ilerleyişini durdurmayı amaçladığı düşünülüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER