RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD Taktik Değiştirdi

Musul’da köşeye sıkışan terör örgütü IŞİD taktik değiştirdi, insansız hava araçlarına yüklenen roketlerle zırhlı araçları ve binaları hedef alıyor.

IŞİD Taktik Değiştirdi
16.02.2017 © RAST HABER

Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’un yarısını kaybeden terör örgütü IŞİD, bomba yüklü araç saldırılarından sonra yeni bir taktiğe ağırlık veriyor. Terör örgütü, insansız hava araçlarıyla Musul ve Telafer’de çok sayıda saldırı düzenledi. Irak birliklerini hedef alan saldırılarda, insansız hava aracından fırlatılan roketler zırhlı araçları veya binaları vuruyor.

YARDIMLARI AKSATTI

Terör örgütü yalnızca ordu birliklerini değil, kentin doğu yakasındaki insani yardım çalışmalarını da hedef alıyor. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcü Yardımcısı Farhan Haq, insansız hava araçlarıyla yapılan saldırılar nedeniyle yardımların engellendiğini söyledi. Hag’ın verdiği bilgiye göre, bazı BM çalışanları söz konusu saldırılarda yaralandı.

17 Ekim’de başlayan operasyona karşı savaşan IŞİD, geçen ay Dicle Nehri’nin batısına çekilmişti. Terör örgütünün elindeki bölgede halen 700 binden fazla sivilin rehin olduğu tahmin ediliyor.


IRAK ORDUSU: IŞİD’İN MUSUL VALİSİ ÖLDÜRÜLDÜ

Irak ordusundan yapılan resmi açıklamaya göre,  dün Musul’da bir bina vuruldu. 17 Temmuz Mahallesi’ndeki karargahı imha eden bombardımanda öldürülenler arasında örgütün kent valisi Hamid Ahmed İbrahim var. Bombardımanlarda ayrıca dört yönetici daha öldürüldü.ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER