RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞID Üyesi 4 Kişi, 150 Kilo Patlayıcıyla Yakalandı

Gaziantep’te güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda Türkiye’de sansasyonel eylem hazırlığında olan dört IŞİD üyesi, 150 kilogram patlayıcı ve çok sayıda mühimmatla yakalandı.

IŞID Üyesi 4 Kişi, 150 Kilo Patlayıcıyla Yakalandı
09.02.2017 © RAST HABER

Gaziantep’te terör ve istihbarat birimleri, Suriye’deki üst düzey IŞİD yöneticilerinden aldıkları talimatı doğrultusunda Türkiye’de sansasyonel eylem yapılacağı istihbaratı üzerine çalışma başlattı.

Polisin yaptığı çalışmanın ardından izine ulaşılan ve biri güvenlik güçlerince aranan dört IŞİD üyesinin kimliği ve adresleri saptandı. Düzenlenen operasyonda IŞİD üyeleri yakalanırken, ifadeleri doğrultusunda gösterdikleri yerde eğitimli köpek kullanılarak yapılan aramada araziye gömülü patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Gaziantep Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: “Bunun üzerine terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunan ve ‘Terör Örgütüne Üye Olmak’ suçundan aranan bir şüpheli ile birlikte, toplam dört şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin ifadeleri ve yapmış oldukları yer göstermeleri neticesinde gerçekleşen aramalarda; 150 kilo ağırlığında, 24 adet patlayıcı madde ile irtibatlandırılmış metal ile güçlendirilmiş canlı bomba bel kuşağı ve 1 kalıp halinde 14 kg ağırlığında TNT patlayıcı olduğu değerlendirilen madde, 2 adet Kalaşnikof marka açılır kapanır dipçikli otomatik tüfek, 19 adet cep telefonlu bomba anahtar sistemi, 21 adet dijital saatli zaman ayarlı bomba anahtar sistemi, 20 adet canlı bomba basma butonlu bomba anahtar sistemi, 1 adet tabanca, 52 adet 7.62 mm çaplı fişek, 100 adet elektrikli kapsül, 300 adet normal kapsül, 1 adet top infilaklı fitil, 30 adet 9 mm çaplı dolu fişek, 2 adet Kalaşnikof şarjörü, 2 adet tabanca şarjörü, cep telefonu, sim kart ve hafıza kartı elde edilerek tamamına el konmuştur. Yakalanan dört şüpheli, haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiştir.”

ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER