RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’i Destekleyen Ülkelerden Suriye Karşıtı Kararname

IŞİD’i Destekleyen Ülkelerden Suriye Karşıtı Kararname
22.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-Halep’in teröristlerin işgalinden kurtarılmasının ardından Suriye’deki tekfirci teröristleri destekleyen ülkeler tarafından BM Genel Kurulu’nda sözde Suriye’de savaş suçları ile mücadeleyi amaçlayan bir kararname onaylandı.

Katar ve Lihtenştayn tarafından önerilen kararnamede; Suriye’de savaş suçları ile ilgili belgeleri araştırmak ve gözetlemek üzere bir mekanizmanın kararname onaylandıktan sonra 45 gün içinde oluşturulması öngörülüyor.

Batılı devletler, Suriye Ordusu’nun Halep’i teröristlerin işgalinden kurtarmak üzere gerçekleştirdiği operasyonlar sırasında savaş suçu işlediğini iddia ediyor. Batı medyası da son günlerde Halep’te teröristlerin art arda bozguna uğramalarına paralel olarak sivillerin katledildiği ve sağlık merkezlerine ve yardım konvoylarına saldırı düzenlendiği yönünde iddialar içeren görüntüler yayımladı.

Buna karşın Suriye yönetimi defalarca bu iddiaları yalanladı. Kuşkusuz bir savaş sırasında dünyanın neresinde olursa olsun sivillerin can kaybı  kaçınılmazdır. Ancak söz konusu kararnamenin Halep kurtulduktan birkaç gün sonra çıkarılması Arap Batı ittifakının Suriye Ordusu’nun zaferlerinden rahatsızlığını yansıtıyor.

Suriye’deki iç savaş 2011 yılında dünyanın dört bir yanından tekfirci teröristlerin ülkeye sevk edilmesinden sonra başladı. Son beş yılda sözde ılımlı muhalif tabir edilen isyancılar Suriye’de sayısız cinayet işledi. Bu arada tekfirci IŞİD terör örgütü de Suriye karşıtı kurulan Arap Batı ittifakı ve özellikle Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin açık gizli destekleri ile korkunç cinayetler işledi.

insanları diri diri yakmak, kadınları köle olarak satmak, yardım konvoylarını yağmalamak, Suriye’nin müzelerini ve tarihi eserlerini yağmalamak, teröristlerin kendilerini finanse eden ülkelerin destekleri ile işlediği cinayetlerin yalnızca bir kısmıdır.

Buna rağmen Halep kenti teröristlerin pençesinden kurtarılıncaya kadar hiçbir Batılı ülke veya Arap ülkesi Suriye’de savaş suçu kaygısı taşımadı. Fakat şimdi IŞİD hamileri BM aracılığı ile Suriye ordusunun tekfirci teröristlere karşı zaferlerini etkilemeye çalışıyor.

Suriye’de her türlü savaş suçunu araştırmak da Suriye’nin yasal yönetiminin yetkileri dahilindedir. Suriye yönetimi savaşın sonunda ve teröristleri tamamen bozguna uğrattıktan sonra Suriye’de her türlü savaş suçu ve sivillere karşı işlenen cinayetleri araştıracağını belirtiyor. Bu yüzden eğer Arap Batı ittifakı Suriye yönetiminin terörle mücadele çabalarını baltalamak yerine Suriye krizinin çözümüne yardımcı olursa bu ülkede işlenen savaş suçları daha çabuk ve daha sağlıklı bir şekilde araştırılacaktır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Halep’in teröristlerin işgalinden kurtarılmasının ardından Suriye’deki tekfirci teröristleri destekleyen ülkeler tarafından BM Genel Kurulu’nda sözde Suriye’de savaş suçları ile mücadeleyi amaçlayan bir kararname onaylandı.

  ————-

  SURİYE’DE SAVAŞI KIŞKIRTAN VE TERÖRÜ, ÖLÜMLERİ DESTEKLEYEN BATILI ALÇAKLAR, TERÖRLE SONUÇ ALAMAYINCA, BU DEFA DA, SAVAŞ SONRASI SURİYE’NİN KALICI BARIŞININ, İSRAİL ALEYHİNE TESİS EDİLEMEMESİ İÇİN, SURİYE’NİN İÇ İŞLERİNE MÜDAHALE ETMEK İÇİN BU FIRSATI-TABİİ Kİ KENDİLERİNE VERİLİRSE- BU SON DERECE İNSANİ GÖRÜNEN BAHANEYİ DE ALÇAKÇA KULLANACAK GİBİ GÖRÜNMEKTEDİRLER MAALESEF BU BATI’LI ALÇAKLAR !!!…

  22.12.2016 10:42 pm
 • bahadır yuksel ;

  Rabbim belanızı versin ey batı bu batı işidi destekliyor tamam peki batının kiralık kahtileri hdppknin adı hiç geçmiyor PKK işid ten bir farkı yok

  23.12.2016 11:39 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER