RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’i Kuranlar ABD ve İngiltere’dir

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu başkanı Alaaddin Burucerdi, Amerika ve İngiltere’nin gerçekte bölge ve dünyanın güvenliği için şom bir bela olan terör örgütünü kuran ülkeler olduğunu söyledi.

IŞİD’i Kuranlar ABD ve İngiltere’dir
31.01.2017 © RAST HABER

Burucerdi, dün İRİB muhabirine verdiği demeçte, İran’ın terörizmle mücadele gücünün doruğunda olduğunu belirterek, Suriye ve Irak’ın daveti üzerine  her iki ülkede danışman olarak  bulunduğunu söyledi.

Alaaddin Burucerdi, İran’ın  Suriye ve Irak’ta danışman olarak bulunmasının  terör örgütü IŞİD’i oluşturan  Amerika ve İngiltere’nin hoşnutsuzluğuna neden olduğunu zira onların bu şeytani aracın ellerinden yok olup gideceğini kaygısını taşıdıklarını söyledi.

Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu başkanı, İran’ın terörizmle mücadelede ciddi olduğunu ve Amerika ile İngiltere’ye  bölge milletlerinin aleyhinde bu terör örgütünden şeytani araç olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Bilindiği gibi Amerika ve İngiltere başta olmak üzere batı ülkelerin başta IŞİD olmak üzere terör örgütlerine verdikleri destekler  Irak ve Suriye başta olmak üzere Ortadoğu bölgesinde  halkların öldürülmesi ve evlerini barklarını terk etmek zorunda bırakmıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER