RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’i Obama Kurdu

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, Kasımdaki seçimlerden zaferle çıkmasının ardından ilk kez canlı basın toplantısı düzenledi ve Obama’yı, ”IŞİD’i oluşturmakla” suçladı.

IŞİD’i Obama Kurdu
12.01.2017 © RAST HABER

Amerika’nın yeni seçilen başkanı Donald Trump başkan seçildikten sonra ilk defa basın mensuplarının karşısına çıktı. Trump, Rusya ile ilişkiler, siber saldırı, istihdam konusuna kadar çok sayıda soruya cevap verdi. Trump, ayrıca “IŞİD’i Obama hükümeti oluşturdu” dedi. 

Donald Trump Rusya’nın kendisi ile ilgili bazı video görüntüleri olduğuna dair haberler için, “Bunlar son derece utanç verici ve hepsi yalan. Bana sunulan raporu okudum biliyorum. Orada böyle şeyler yok” dedi. 

Trump basın toplantısı sırasında sık sık birçok basın kurumunun yalan ve yanlış haberler yaptığını iddia etti. CNN televizyonu muhabirinin soru sormak istemesi üzerine Trump, “Siz yalan haber yapıyorsunuz. Sana soru hakkı vermeyeceğim” diyerek muhabiri azarladı. Trump, Ayrıca Rusya’nın kendisi ile ilgili bazı videolar içeren bilgileri elinde tuttuğunu iddia eden internet sitesi ile ilgili olarak da “Bu yalan haberlerinin karşılığını ödeyecekler” ifadesini kullandı. 

Trump, önceki yıllarda ABD’nin diğer ülkelerle yaptığı ticaret anlaşmalarının iyi olmadığının altını çizerek, “Çin, Japonya ve Meksika’ya milyarlarca dolar kaybettik. Daha iyi ticaret anlaşmaları yapabilmek için akıllı ve başarılı insanlara ihtiyacımız var” dedi.

“IŞİD’İ ŞİMDİKİ YÖNETİM YARATTI”

Rusya ile hiçbir anlaşmasının ya da bağının olmadığını, iyi geçinip geçinemeyeceğini bilmediğini ancak iyi ilişkiler kurmayı deneyeceği belirten Trump, Rusya Devlet Vladimir Başkanı Putin’in kendisini sevmesini bir değer olarak nitelendirdi.

“Hillary’nin Putin’e karşı benden daha çetin olacağına inanıyor musun? Kimse gerçekten buna inanıyor mu?” diyen Trump, IŞİD’i şimdiki ABD yönetiminin yarattığını ve Rusya’nın IŞİD ile mücadelede ABD’ye yardımcı olacağını söyledi.

(Bilindiği gibi Obama yönetiminde bir dönem dışişleri bakanlığı yapan Hillary Clinton’da yazdığı bir kitapta açık bir şekilde terör örgütü IŞİD’in Amerikan istihbarat kuruluşları tarafından oluşturulduğunu itiraf etmişti.)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  ”… IŞİD’i Obama Kurdu .

  ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, Kasımdaki seçimlerden zaferle çıkmasının ardından ilk kez canlı basın toplantısı düzenledi ve Obama’yı, ”IŞİD’i oluşturmakla” suçladı. …”

  (Bu tezin en doğru olan karşılığı aslında şudur:
  Derin ABD Siyonizmi, muktedir olmayan -Kukla- Obama görünümlü zavallı iktidarının CİA isimli ve etik anlamda gayri meşru ve karanlık, kirli olan bu kuruluşu içerisindeki paralel muktedirlere kurdurmuş olduğu bu ‘kafa kesip, ciğer yiyen vahşi müslümansı (Çünkü onurlu Muhammedi gerçek müslümanlığı karalayıp, yok edici olan) kanlı, katil ve katliamcı bir terör örgütüdür IŞİD ; onun için Obama’nın aşağılık bir bir biçimde seve seve kurdurduğu değil de, gönülsüzce, çaresizce, sessizce ve çok ayıplı bir acizlik ve korkaklıkla görmezden gelici bir suskunlukla yani dilsiz şeytanlıkla kuruluşuna yüreklice müdahale ve itiraz edemediği bir örgüttür IŞİD !…

  Teşbihte hata olmasın, tıpkı Hz. Hüseyin’e yapılan Yezit zulmüne sessiz kalan ve bu anlamda haince, kurnazca, bencilce ve kırıntı çıkarlar için insani değerlerini satan bir yaklaşım sergileyen Kufe’li aşiret reislerine benzemektedir Obama’nın yönetim profili maalesef !!!…

  Başkanlığını elbette ki bu zavallılıklarla noktalamayıp, tarihe de bu şekilde geçmemeliydi Obama elbette ki ; çünkü onurlu yeryüzü insanlığın, kendisinden beklediği şey, çok güçlü bir Hüseyni onurlu duruş olup, zayıf, zavallı ve oldukça korkak ve başarısız bir başkanlık finali değildi elbette ki !!!…)

  —————————

  Donald Trump Rusya’nın kendisi ile ilgili bazı video görüntüleri olduğuna dair haberler için, “Bunlar son derece utanç verici ve hepsi yalan. Bana sunulan raporu okudum biliyorum. Orada böyle şeyler yok” dedi.

  (CİA vs. ABD istihbaratının çok başlı olduğuna ve çalıştığına vurgu yapmış Trump !)

  —————————-

  Trump basın toplantısı sırasında sık sık birçok basın kurumunun yalan ve yanlış haberler yaptığını iddia etti. CNN televizyonu muhabirinin soru sormak istemesi üzerine Trump, “Siz yalan haber yapıyorsunuz. Sana soru hakkı vermeyeceğim” diyerek muhabiri azarladı.

  (Trump’ın, CNN konusunda dedikleri doğruysa şayet, muhabire karşı çok akıllıca ve baskınca olan bir haklı ve güçlü bir had bildirici tavır sergilemiş Trump !)

  ———————–

  ”Rusya ile hiçbir anlaşmasının ya da bağının olmadığını, iyi geçinip geçinemeyeceğini bilmediğini

  (Buna ancak akıllı Siyonist patronlarının karar verebileceğini ve kendisinin bu konuda yalnızca uyumlu bir uygulayıcı olmakta olduğunu belirtmiş Trump !)

  ancak

  (Emrinde olduğum Siyonist İsrail’in çıkarlarını en üst düzeyde sağlamak üzere !)

  iyi ilişkiler kurmayı deneyeceğini belirten Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendisini

  (Rusya çıkarları bağlamında)

  sevmesini

  (yine ABD ve İsrail çıkarları bağlamında da aynı karşılıklı ayarda )

  bir değer olarak nitelendirdi.

  “Hillary’nin Putin’e karşı benden daha çetin olacağına inanıyor musun?

  (Burada Trum’ın, ABD’li Savaş yanlısı şahinlere, büyük silah tüccarlarına, insanlığa ölüm kusanlara ve kefen satıcılarına verilmiş mesaj vardır ! ”Siz azgınlığı ve namussuzluğu seven bir toplumsunuz ama merak etmeyin bu isteklerinize cevap vereceğim, dünyaya ölüm kusan bu dehşetli ve pahalı silahlarınızı, müslümanları pervasızca ve gözünü dahi kırpmadan öldüren Arabistan gibi Müslümansı ve haram para sahibi olan Arap Krallarına satacağım, pazarlayacağım, merak etmeyin !!!…” diye mesaj vermiş Trump !)

  Kimse gerçekten buna inanıyor mu?” diyen Trump, …”

  12.01.2017 3:06 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER