RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’in Saldırıları Yandaş Kanalda Böyle Övülmüştü (VİDEO

“Yılbaşına karşıyız, kim ortalığı havaya uçurursa uçursun” şeklindeki skandal ifadelerin kullanıldığı Kanal A’da daha önce de IŞİD’in saldırıları övülmüşt

IŞİD’in Saldırıları Yandaş Kanalda Böyle Övülmüştü (VİDEO
02.01.2017 © RAST HABER

Kanal A’da Milat gazetesi yazarı Serdar Arseven “Yılbaşına sonuna kadar karşıyız. Yılbaşı kutlanmasıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kim ortalığı havaya uçurursa uçursun. Bu başka mesele, o başka meseledir” ifadelerini kullanmıştı.

Söz konusu kanalda daha önce de IŞİD’in saldırıları açıkça övülmüş ve yüzlerce insanın hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin “Müslümanlar artık karşılık verebildiklerini gösterdiler” ifadeleri kullanılmıştı.

Odatv‘de yer alan habere göre, Kanal A’da 18 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan sunuculuğunu Mehmet Toprak’ın yaptığı programa konuk olarak katılan Hasan Açıkalın IŞİD’in terör saldırılarını destekleyerek, Charlie Hebdo saldırısından sonra “sonuç alındığını” savunmuştu.

Programda ABD Orlando’daki bir kulübe yapılan saldırı için Açıkalın, “Yani bir halk saldırıya uğruyorsa bunun karşılığını verme hakkı vardır.” ifadelerini kullanmıştı.

 
 Program sunucusu Mehmet Toprak’ın “Ama gidip de bir kulüpte 50 kişiyi öldürmekle mi yapacak bu hakkını?” demesi üzerine ise Açıkalın “Valla bunun takdirini orada ölen insanlar yapar ben değil. Evet Müslümanların lehine olduğunu düşünüyorum… 11 Eylül böyle bir saldırıdır. E Müslümanlar artık karşılık verebildiklerini gösterdiler. Müslümanlar artık bedel ödetiyorlar düşmanlarına. Eskiden Amerika geliyordu bu bölgede katliam yapıyordu, uşakları eliyle bu coğrafyayı yönetiyordu ve hiçbir bedel ödemiyordu.” ifadelerini kullanmıştı.

RTÜK: “FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ”

Bu sözlerden daha vahimi ise RTÜK’ün kararıydı. RTÜK’ün CHP’li üyelerinin başvurusu sonucu RTÜK Üst Kurulu konuyu inceledi. Ancak RTÜK’ün AKP ve MHP’li üyeleri, bu sözleri “fikir özgürlüğü” saydı ve ceza verilmesini uygun bulmadı.

Hükümete en küçük bir eleştiride, “neden tedbir almadınız” diye isyan edenleri “vatan haini” ilan edenler, Türkiye’yi ve dünyayı kana bulayan örgütün propagandasını açıkça yapmayı “fikir özgürlüğü” olarak görmüşlerdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER