RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’in Silah Depoları Yerle Bir Edildi

IŞİD’in Silah Depoları Yerle Bir Edildi
05.02.2017 © RAST HABER

Suriye’de terör örgütü IŞİD’in Homs kentindeki komutanlık merkezleri ve silah depoları yerle bir edildi.Söz konusu operasyonda çok sayıda teröristin  öldüğü bildiriliyor.

Suriye Ordusu’nun Suriye’nin doğusunda yer alan Deyrizor bölgesindeki bazı yerleri terör örgütünden geri aldığı ve çok sayıda teröristi öldürdüğü bildiriliyor. 

Öte yandan Lazkiye kırsalı Hmeymim Üssü’nde Rus Koordinasyon Merkezi; Rusya’nın son 48 saat içinde Halep’te Suriye Ordusu’nun daha önce terörden kurtardığı semtlerde muhtelif tür gıda ve tüketim maddeleri içeren 4 ton insani yardım dağıttığını açıkladı.

Rus merkez ayrıca, Rus karga uçaklarının, Suriye hükümetinin daha önce BM’den teslim aldığı 20,7 ton insanı yardımı paraşütlerle Deyrizor kentinde IŞİD kuşatması altındaki vatandaşlara bıraktığını ifade etti.

Öte yandan Amerika Başkanı Trump’ın Suriye’de güvenlikli bölge oluşturulmasına dair yaptığı açıklamaya da Suriye’den tepki gelmesinin yanısıra BM Yüksek Komiserliği de bu planın şimdiki şartlarda uygulanacak düzeyde olmadığını bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER