RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’in Türkiye Sorumlusu ‘Ebu Hanzala’: İnsan Yakmak Caizdir/VİDEO

IŞİD’in Türkiye lideri olduğu öne sürülen ve tutuklanmasından kısa süre sonra serbest bırakılan Ebu Hanzala isimli Halis Bayuncuk’un, “IŞİD’in insanları diri diri yakmasının” caiz olduğunu söylediği ortaya çıktı.

IŞİD’in Türkiye Sorumlusu ‘Ebu Hanzala’: İnsan Yakmak Caizdir/VİDEO
26.12.2016 © RAST HABER

IŞİD’in, 22 Aralık gecesi yayımladığı bir videoda esir tutulan asker Sefter Taş ve asker Fethi Şahin’in yakılarak öldürüldüğü iddia edildi.

Askerlerden Fethi Şahin El Bab’da, Sefer Taş ise Suriye sınırında kaçırılmıştı.

Asker Sefter Taş ise 1 Eylül 2015 tarihinden beri IŞİD’in elinde tutuluyordu.

IŞİD’in 2 Türk askerini yakma videosunun gerçek olup olmadığı tartışılırken IŞİD’in Türkiye lideri Ebu Hanzala insanların diri diri yakılmasının caiz olduğunu açıkladı.

IŞİD’in Türkiye lideri olduğu öne sürülen ve tutuklanmasından 3 ay sonra serbest bırakılan Ebu Hanzala isimli Halis Bayuncuk’un, “IŞİD’in insanları diri diri yakmasının” caiz olduğunu söylediği ortaya çıktı. 

Kendilerine ait bir “Tevhid dersleri” isimli Youtube kanalında, Ürdünlü pilotun IŞİD’e esir düşmesinin ardından yakılarak öldürülmesine ilişkin konuşan Bayuncuk, “Bir insanın başlangıç olarak yakılması caiz değildir. Fakat kısas durumu söz konusu olursa, veya tenkil durumu; yani geriden gelenlere ibret olma durumu söz konusu olursa bu durumda caizdir” ifadelerini kullanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER