RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’le Biz Mücadele Ediyoruz ABD’nin Bir Halt Ettiği Yok

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’nin daha çok çatışma çıksın diye YPG’ye silah verdiğini belirterek, “IŞİD’le biz mücadele ediyoruz, ABD’nin bir halt ettiği yok” dedi

IŞİD’le Biz Mücadele Ediyoruz ABD’nin Bir Halt Ettiği Yok
03.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada; Fırat Kalkanı operasyonunun 133. gününe girdiğini belirterek;  “Bugüne kadar 1270 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirildi ve yakalananlarla birlikte 1561. Şimdi dünya DEAŞ ile yatıyor, DEAŞ ile kalkıyor. Yalandan mücadele ediyorlar, mücadeleyi yapan sadece Türkiye’dir” dedi.

Başbakan Yıldırım sözlerinin devamında  “ABD’nin de bir halt ettiği yok, dünyanın da yaptığı bir şey yok” diye konuştu.
Amerika Türkiye’de Daha Çok Terör Olayı Yaşansın Diye Silah Veriyor

Başbakan Yıldırım konuşmasının devamında Amerika’nın Türkiye’de daha fazla terör olayı yaşanması için terör örgütlerini silahlandırdığını belirterek şunları söyledi:

“ABD, YPG’ye PYD’ye silah veriyor, Türkiye’de daha çok terör olayı yaşansın diye. Umarım yeni yönetimde bu kepazeliğe son verirler. Yeni yönetimi sorumlu tutmuyoruz, bu Obama yönetiminin suçudur. Artık gün dostun düşmanın ortaya çıkma günüdür. Yıllardır NATO’da Amerika ile beraberiz. Bölgede birçok konuda birlikte çalışıyoruz. Bütün ortaklığın bir terör örgütü tarafında gölgelenmesine Amerika asla izin vermemeli.

PYD eşittir PKK, YPG eşittir PKK… Bunların artık görülmesini istiyoruz. FETÖ orada, PKK’nın uzantılarını yanınıza gelmiş… Bir karar verin, terör örgütlerine kucak mı açacaksınız, Türkiye’nin yanında mı yer alacaksınız? Umarım yeni yönetim buna bir karar verir. Umarım bu yanlıştan dönülür, dönerlerse dönerler dönmezlerse biz kendi işimizi hallederiz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER