RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İslam Birliği’ni Hedeflemeyen Tüm Çabalar…

Anadolu Gençlik Derneği 81 il üniversite başkanlarını Ankara’da bir araya getirdi. Saadet Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 81 ilin üniversite gençleri ile Hacıbayram Camii’nde sabah namazı kılarken, Saadet YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan gençlere hitap etti.

İslam Birliği’ni Hedeflemeyen Tüm Çabalar…
02.05.2016 © RAST HABER

Anadolu Gençlik Derneği 81 ilin üniversite başkanları toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. İki gün süren toplantıya Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan katıldı.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Müslümanların kardeş olduğunu ehli iman olan kimsenin tekfir edilemeyeceğini vurgulayarak “Önce dinimizi öğreneceğiz. Bunu öğrenmeden öğretmek mümkün değil. Bir soru sorarlar yanlış bir cevap veririz, iyilik yapacağız derken kötülük yaparız. Okuyacağız. Öncelikle öğrendiğimizi kendimiz yaşayacağız, daha sonra ise başkalarına tebliğ edeceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantının ikinci günü Hacı Bayram Veli Camiinde bir araya gelen üniversite başkanlarıyla sabah namazını eda eden Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ise, üniversiteli gençlerle hasbihal etti. Genel Başkan geçmişimizdeki birlik ve bütünlüğe vurgu yaparak, “Osmanlı bu sayede büyüdü, bugün bizlerin İslam Birliği dışında çaresini yoktur.” dedi.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise 81 ilin üniversite başkanlarına yaptığı konuşmalarda İslam Birliği’nin kurumlarını detaylarıyla anlattı. “İslam Ülkeleri Savunma Birliği kurulmalıdır. İçerisinde Suriye’nin, Irak’ın, İran’ın yer almadığı ve sadece ABD ve İsrail ile işbirliği yapan ülkelerin bir araya gelmesiyle oluşan yapıya İslam Savunma Birliği denemez.” diyen Salih Turhan, “İslam Ülkeleri Sanayi ve Teknoloji Geliştirme Teşkilatı kurulmalıdır. Müslümanlar Nükleer Program geliştirmeli, batının kitle imha silahlarını etkisiz hale getirecek bir savunma teknolojisine sahip olmalıdırlar. İslam Ülkeleri Ortak Pazarı kurulmalıdır. Mekke’den Medine’ye hicret aynı zamanda ekonomik baskılardan kurtulmak içindir. Dolar ve Euro’nun gölgesinde inanç özgürlüğü olamaz.” şeklinde konuştu.

İslam Ülkeleri Ortak Enerji Paktı ve Alternatif Enerji Kaynakları Araştırma Teşkilatının da kurulması gereğine dikkat çeken Turhan, “Dünyanın Petrol rezervlerinin %61’i Arap Yarım Adası ve İran’dadır. Doğal Gazın %40 Mısır ve İran arasındaki topraklardadır. Bugün bu coğrafyada dökülen kan,  emperyalizmin enerji kaynaklarını daha rahat talan edebilmesi içindir.” Dedi.

Faize dayalı küresel bankacılık sisteminin tasallutundan kurtulmak için, İslam Ülkeleri Ortak Bankacılık Sisteminin şart olduğunu belirten Turhan, “İslam Ülkeleri Kadın, Aile ve Çocukları Koruma Teşkilatı kurulmalıdır. İslam Ülkeleri Ortak Haberleşme ve İletişim Ağı mutlaka kurulmalıdır. D-8 canlandırılmalıdır. D-60 kurulmalıdır. D-160 oluşturulmalıdır. Bunları hedef almayan bir mücahede yöntemi ya romantizmdir ya da emperyalizmin dümen suyuna gitmektir.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER