RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail, BMGK Kararına Rağmen Siyonist Projelerine Devam Edecek

Terör rejimi İsrail 1948’de işgal ettiği Ürdün Nehrinin Batı Yakası’nda siyonist site projelerinin devam edeceğini bildirdi.

İsrail, BMGK Kararına Rağmen Siyonist Projelerine Devam Edecek
01.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Irkçı rejim savaş bakanı yardımcısı İli Ben Dehan, en kısa zamanda Ürdün nehrinin batı yakasında  bir karayolunun yapılacağını ve böylece bu  karayolunun Kefar Saba ile Nablus’u birbirine bağlayacağını bildirdi. 

Bu arada Filistin Toprak Araştırmaları Merkezi, Siyonist işgal rejiminin 2016 yılında Filistin topraklarından 13 bin 295 dönüm araziyi gasp ettiğini belirtti.

Siyonist işgal rejiminin toprak gaspıyla ilgili yıllık raporunu yayınlayan merkez, bir önceki yılla kıyaslandığında bu yıl toprak gaspının %43 oranında arttığına dikkat çekti.

Merkez yayınladığı raporda ayrıca, işgal güçleriyle Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 6 bin 550’si zeytin ağacı olmak üzere 9 bin 700 ağacın telef olduğunu ifade etti.

Rapora göre, bu süre içinde Yahudi yerleşimcilerin Filistinli çiftçilere ve bedevilere yönelik saldırılarında artış olurken, tarihi ve dini mekânlara 195 saldırı düzenlendi.

Toprak Araştırmaları Merkezi hazırladığı raporun devamında, işgal güçlerinin Batı Yaka ve Kudüs’te sabit barikat ve kontrol noktalarını artırdığını yıl sonu itibariyle bunların 802’ye ulaştığını ve geçen yılla kıyaslandığında %126 oranında arttığını kaydetti.

BM Güvenlik Konseyi, kararı 23 Aralık’ta İsrail’in işgali altındaki Filistin topraklarında yasa dışı tüm yerleşim faaliyetlerini “derhal ve tamamen” durdurmasını talep eden karar, 14 oyla kabul edilmişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER