RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail, Dünyanın İşgali Görmesini Engelleyecek

İsrail, Dünyanın İşgali Görmesini Engelleyecek
04.01.2017 © RAST HABER

İşgalci İsrail rejimi, sözde internetteki provokatif paylaşımların engellenebilmesi için hazırlanan yeni yasa tasarısını ilk oturumda kabul etti.

Siyonist İsrail rejiminin meclisi Knesset’te çoğunluğun onayıyla kabul edilen yasa tasarısına göre, ülkedeki idari mahkemeler internette şahısları veya ulusal güvenliği tehdit eden içeriklerin yasaklanmasına yönelik hüküm verebilecek. Yasa tasarısı söz konusu içeriklerin, yayınlandıkları sayfalardan kaldırılmasını öngörüyor.

“Jerusalem Post” gazetesinde Adalet Bakanı Ayelet Şaked’in açıklamalarına dayanarak yayımlanan habere göre, yasa tasarısının sadece Filistinlilerin provokasyonlarını (!) engellemeye yönelik olduğu öne sürüldü.

Ancak yasa tasarısı ifade özgürlüğü önünde bir engel oluşturabileceği gerekçesiyle tepki çekiyor. İsrail Demokrasi Enstitüsü’nden Tehilla Schwartz Altschuler, söz konusu tasarısının maksadını aştığını ve kapsamının çok geniş tutulduğunu savundu.

Dünya Bülteni tarafından verilen habere göre, Altschuler, bu tasarının yasalaşması halinde herkesin düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlayabileceği uyarısında bulundu.

İsrail hükümeti, internetteki tahrik edici içeriklerin ülkede şiddeti artıran nedenler arasında olduğu görüşünde. Fakat uzmanların görüşüne göre, işgalci rejim güvenliği bahane ederek, özellikle Filistinlilere karşı uygulanan ayrımcı ve şiddet görüntüleri engellenecek.

Son zamanlarda rejim güçleri bıçaklı saldırı yapılacak (!) iddiası ile birçok Filistinliyi kurşunlayarak infaz etti. Siyonist rejimin şiddet görüntüleri ülke içi ve dışından da tepki çekmeye devam ediyor. İşgalci güvenlik güçlerinin orantısız kullandığı güç ve şiddet görüntüleri uluslararası hukuk ve insan hakları örgütleri tarafından da eleştiriliyor.

Tasarının yasalaşması için iki oturumdan daha geçmesi gerekiyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER