RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail Gazze Şeridine Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail Gazze Şeridine Hava Saldırısı Düzenledi
09.02.2017 © RAST HABER

İsrail Gazze şeridine hava saldırısı düzenledi.Saldırı sonucu 8 Filistinli şehit oldu veya 6 Filistinli de yaralandı.

Press tv’nin haberine göre bugün sabah saatlerinde İsrail İHA’ları Filistin-Mısır sınırında bir tünele saldırarak iki Filistinliyi şehit etti ve 6 Filistinliyi de yaraladı.

Bombardıman edilen tünel gıda maddeleri aktarılmasında kullanılmaktaydı. Geçtiğimiz pazartesi günü de  Gazze Şeridi’nin Beyti Layiha sınır bölgesinde İsrail tankları bu bölgede bir mıntıkayı ateş altına almışlardı.

 Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, saldırılara ilişkin “İsrail’i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz” dedi.

Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in ülkedeki iç kriz, Filistinli mahkumlar ve Kudüs halkına karşı ihlallerinin üstünü örtmek için Gazze’ye saldırdığını belirtti. “İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılar, tehlikeli bir şekilde gerilimi artırıyor” ifadelerini kullanan Berhum, şunları kaydetti:

“Saldırıların hemen durması lazım. İsrail’i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz. Sivil halkın mal varlığına ve direnişin tesislerine yaptığı saldırıların ardından yükselen gerilimden işgal gücünü sorumlu tutuyoruz. İsrail’in direniş gücüne karşı yapacağı eylemler, kendisine dönecektir.”

Hamas hareketinden yapılan yazılı açıklamada da İsrail’e saldırılara devam etmesine karşı uyarıda bulunuldu. Açıklamada, olayların büyümesi durumunda direnişçilerin harekete geçeceği ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER