RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail Suriye Ordusu’nun Golan Bölgesini Ele Geçirmesinden Korkuyor

İsrail Suriye Ordusu’nun Golan Bölgesini Ele Geçirmesinden Korkuyor
06.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- İsrail yönetimine yakınlığı ile bilinen Haaretz gazetesi şunları yazdı: “İsrail, Suriye hükümetinin Golan sınır bölgesini isyancılardan geri almak için gösterdiği çabayı ihtiyatlı bir şekilde takip ediyor.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad kuvvetleri geçen ay boyunca Golan tepelerindeki Suriye’nin kuzey sınır bölgelerinde etkili bir şekilde kontrolü ele geçirdiler.

Geçen yıl aralık ayında Halep’in doğusunda silahlı kişilerin teslim olmasıyla birlikte, Suriye yönetimi Golan tepeleri de olmak üzere Suriye’nin birçok bölgesinde silahlı kişilerin kontrolü altındaki köylere baskı uygulamaya başladı.”

Haaretz gazetesi ayrıca, Suriye ordusunun mevcut gücü ile iç savaştan önce sınırdaki durumu değiştiremeyeceğini iddia etti ve şunları yazdı:

“Öyle görünüyor ki, Suriye yönetimi sınır bölgelerinde daha istikrarlı askeri bir varlık sağlamaya, bu bölgeleri isyancıların kontrolünden çıkarmaya ve bu bölgenin Suriye Ordusu’nun kontrolünde olduğunu göstermeye çalışıyor. Öyle ki, yabancı kuvvetlerin oradaki faaliyetlerini imkânsız kılıyor.

Suriye Ordusu’nun, silahlı kuvvetleri Golan’ın güneyinden çıkarma çabalarının devam etmesi gölgesinde, yeni Suriye kuvvetlerinin bu bölgeye girişi, kademeli olarak yeni kurallar koymaya doğru hareket edildiği anlamına geliyor.”
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER