RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail’de Siyaset Şahinlerin Elinde!

İsrail’de Siyaset Şahinlerin Elinde!
19.12.2016 © RAST HABER

İşgalci İsrail rejiminin şahinleri aynı politikada birleşti.

Başbakan Benyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Avigdor Liberman ve İç Güvenlik Bakanı Gilad Ardenne, İsrail rejiminin parlamentosu-Knesset’teki Arap milletvekili Basil Gattas’ın sorguya alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Netanyahu, Gattas’ın, ‘devlet güvenliğini tehlikeye atan suçlar işlemek’ suçlamasıyla sorguya alınmasının ardından Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Netanyahu, “Devlet güvenliğini tehlikeye atan herkesin sert bir şekilde cezalandırılması ve Knesset’e üye olmalarına izin verilmemesi gerekiyor. Bu, İsrail’in ve vatandaşların güvenliğine karşı işlenmiş tehlikeli bir suçtur” ifadesini kullandı.

Siyonist ve aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan Savunma Bakanı Liberman ise Facebook’tan yaptığı açıklamada, “Bu, Ortak Arap Listesi’nin ortak hainler ve casuslar listesi olduğunun en büyük delilidir.” iddiasında bulunarak, Gattas’ın İsrail vatandaşlığından çıkarılması tehdidinde bulundu.

İç Güvenlik Bakanı Ardenne ise Arap milletvekillerinin İsrail hapishanelerindeki mahkumları ziyaretlerinin durdurulması gerektiğini savundu. Ardenne, hapishanelerdeki mahkumlara cep telefonu tedarik etmenin terör saldırıları düzenlenmesine yardım etmek olduğunu öne sürdü.

İsrail Kanal 2 Televizyonu, Gattas’ın, Ketziot Hapishanesi’ndeki 2 Filistinli mahkuma 15 cep telefonu tedarik etmek iddiasıyla suçlandığını ve sorguya alındığını duyurmuştu.

İŞGAL GÜÇLERİ FİLİSTİNLİLERİ TUTUKLADI

İsrail rejimi askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde 6 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, El Halil, Cenin, Kefr Kalil ve Beyt Füccar bölgelerinde bu sabah düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 6 Filistinlinin, Hamas ve İslami Cihad Hareketi mensubu olduğu iddia edildi.

İsrail ordusu, Batı Şeria’nın birçok bölgesinde muhtelif gerekçelerle hemen her gün operasyon düzenliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER