RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail’i Tamamen Ortadan Kaldırma Yolunda Atılmış İlk Adım

İsrail’i Tamamen Ortadan Kaldırma Yolunda Atılmış İlk Adım
28.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-Neturei Karta Anti-Siyonist Hareket’in Sözcüsü David Weiss, Güvenlik Konseyi’nin İsrail’in Filistin topraklarında yerleşke yapımını kınayan kararının İsrail’i tamamen ortadan kaldırma yolunda atılmış ilk adım olduğunu söyledi.
 
Birkaç gün önce Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri İsrail’in Filistin topraklarındaki yerleşke yapımının durdurulmasını isteyen kararı onayladı.
 
Güvenlik Konseyi üyelerinden sadece Amerika bu karara olumsuz yönde oy kullandı ve Konsey’in diğer 14 üyesi kararı onayladı.
 
Bu karar taslağı, Malezya, Venezüella, Yeni Zelanda ve Senegal tarafından düzenlendi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne sunuldu.
 
Amerika’da bulunan Neturei Karta Anti-Siyonist Hareket’in Sözcüsü David Weiss Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin İsrail’in yerleşke yapımını kınayan son kararına değindi.
 
Birçok Yahudi Birleşmiş Milletlerin İsrail’e karşı aldığı karardan dolayı kutlama yaptı
 
David Weiss söz konusu röportajda şunları söyledi: “Dünya genelinde birçok Yahudi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin aldığı karardan dolayı kutlama yaptı ve biz alınan bu karardan çok mutlu olduk. Anti-Siyonist bir hareket olarak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni aldıkları bu karardan dolayı tebrik ettik. Bugün bu kararı destekleyen Yahudiler Birleşmiş Milletler Genel Merkezi önünde toplanacak ve bu kararı desteklediklerini açıklayacaklar.
 
İsrail gayri meşrudur ve İsrail’in işlediği cinayetlere karşıyız
 
Bu karar ilk adım sayılmaktadır ve biz her zaman İsrail’in tamamen gayri meşru olduğunu ve işlediği cinayetlere karşı olduğumuzu açıkladık. Siyonizm aslında İsrail hükümetinin arkasındaki bir düşüncedir. Hatta Kudüs’te bulunan Yahudiler ve Hahamlar da İsrail ve ideolojisine ve yasa dışı bir şekilde gerçekleşen yerleşke yapımına muhalifler ve sık sık İsrail hükümetinin eylemlerine karşı protesto gerçekleştiriyorlar.
 
Güvenlik Konseyi’nin kararı İsrail’in yok olması yolunda ilk adımdır
 
David Weiss sözlerine şöyle devam etti: “Bize göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin bu eylemi İsrail’i tamamen ortadan kaldırma yolunda atılmış ilk adımdır. Filistin topraklarının parça parça İsrail tarafından işgal edilmesi kabul edilemez bir durumdur. İsrail hükümeti Yahudiler adına Filistinlilere karşı kendi eylemlerini gerçekleştirmekte ve onların topraklarını işgal etmektedir ve bu asla kabul edilemez bir durumdur.

Yahudi tarihinin üç bin yıllık bir geçmişi vardır ama Siyonizm düşüncesi sadece 130 yıl öncesine aittir
 
Neturei Karta Sözcüsü sözlerine şöyle devam etti: “Yahudi tarihi üç bin yıl öncesine dayanmaktadır. Ama Siyonizm düşüncesi 130 yıl önce başlamıştır. Biz Filistin halkına karşı yapılan eylemlerden dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Çünkü Siyonistlerin Yahudilik adı altında işlediği cinayetlere şahit oluyoruz.’
 
David Weiss, Yahudiler ve Müslümanlar arasındaki tarihi ilişkiye değinerek şunları söyledi: “Siyonistler Müslümanların Yahudilerden nefret ettiğini iddia ediyorlar, oysa ki bu yalan bir iddiadır. Çünkü Yahudilerin ataları yıllar önce Müslümanlar ile birlikte yaşamıştır ve biz Müslümanlara teşekkür ediyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER