RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrail’in Nükleer Cephaneliği Bölge İçin En Büyük Tehdit

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Siyonist Rejimin nükleer cephaneliğinin bölge ve dünyanın barışı ve güvenliği için en büyük tehdit olduğunu söyledi.

 

İsrail’in Nükleer Cephaneliği Bölge İçin En Büyük Tehdit
16.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Amerika Başkanı ve İsrail Başbakanı’nın Washington’da düzenledikleri ortak basın toplantısında yaptıkları asılsız iddialara değinerek şunları söyledi: “Bu konuşmalar, İran’ın barışçıl nükleer programı ile ilgili asılsız, boş ve saçma iddialardan başka hiçbir yeni konu barındırmıyor. Bu iddialar, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun raporlarında defalarca İran’ın nükleer faaliyetlerinin barışçıl olduğunu açıklamasına ve bu gerçeğin çeşitli ülkeler tarafından tekrar edilmesine rağmen ortaya atılmaktadır.

Acı olan gerçek, bu kabul edilemez iddiaların, uluslararası hiçbir kanun ve kurala bağlı olmayan ve Ortadoğu bölgesi ve dünya barışı için büyük bir tehdit sayılan nükleer cephaneliklerinde yüzlerce başlığa sahip olan, Filistin’in masum halkına karşı insanlık dışı eylemlerde bulunan ve Birleşmiş Milletler’ in çeşitli raporlarında yansıttığı daha birçok suçu işleyen bir rejim tarafından ortaya atılması ve tekrarlanmasıdır.

Şunu bir kez daha vurguluyorum, nükleer silahlar dini olarak ve İmam Hamanei’nin fetvasına göre haramdır. İran’ın doktrininde asla bir yere sahip değildir ve hiç şüphesiz İran İslam Cumhuriyeti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin de onayladığı Nükleer Anlaşma esasınca, barışçıl nükleer faaliyetlerine kararlı bir şekilde devam edecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER