RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İsrailli Generalden Çarpıcı Hizbullah İtirafı

İsrailli Generalden Çarpıcı Hizbullah İtirafı
19.12.2016 © RAST HABER

 RASTHABER- İsrail İç Güvenlik Konseyi eski Başkanı General Eiland, Lübnan Hizbullah Hareketi’nin her geçen gün artan askeri gücünde değinerek; “İsrail Hizbullah’la yeni bir savaşa başlayacak güçte değildir. Bu yüzden kışkırtıcı eylemlerden sakınmalıdır” dedi.
 
General Eiland İsrail merkezli Kanal On’a verdiği röportajda şunları söyledi: “Hizbullah ile savaşa girmekten korkmanın nedeni Hizbullah’ın kitle imha silahlarına ulaşması ihtimali değildir. Bu korkunun nedeni, İsrail istihbaratının değerlendirmesi doğrultusunda, çeşitli menzillerde 130 bin füzenin bulunduğu Hizbullah’ın geleneksel cephanelikleridir.”
 
Bu bağlamda Eiland, İsrail’in Suriye’ye saldırısını önemsiz olarak nitelendirerek, bu saldırıların çok hesaplanmış bir şekilde yapılması ve bu rejime karşı doğrudan bir tepkiye neden olmaması gerektiğini söyledi.
 
Eiland, İsrail Güvenlik Bakanı Avigdor Lieberman’ın, “İsrail asla gelişmiş silahların Hizbullah’ın eline geçmesine izin vermeyecektir” yönündeki iddiasına değinerek, bu tip açıklamaların dolaylı bir şekilde Hizbullah’ın gücünün itirafı olduğunu belirtti.
 
Eiland, Suriye savaşının sona ermesi ile birlikte Hizbullah’ın bu savaşın kazananlarından biri olacağını belirterek; “Böyle bir durumda İsrail zor tercihler yapıp Hizbullah’a karşı bir savaşa girmemelidir” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER