RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İstanbul’da Pazartesi Okullar Tatil mi?

İstanbul’da cuma akşamı başlayan yoğun kar yağışı bu gece etkisini yitirerek yerini dondurucu soğuk havaya bıraktı. İstanbul’da okuyan öğrenciler yarın okulların tatil olup olmayacağını merak ediyordu. İstanbul Valisi’nden az önce bir son dakika açıklaması geldi. İstanbul’da yarın okullar tatil edildi. Vali Vasip Şahin yaptığı açıklamada “İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir” dedi

İstanbul’da Pazartesi Okullar Tatil mi?
08.01.2017 © RAST HABER

Cuma akşamı başlayan ve cumartesi gün boyu süren kar İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan çok sayıda sürücü TEM otoyolunda mahsur kaldı. Sürücüler araçlarını yol kenarına bırakıp gitti. Havanın soğumasıyla birlikte buzlanmaya karşı karayolları ekipleri aralıklarla yollarda tuzlama çalışması yaptı. Cuma günü iş çıkışı evlerine gitmek isteyenler saatlerde yollarda kaldı. Adeta kabusu yaşadılar. Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmini haritasına göre ise; İstanbul’da kar yağışı zaman zaman azalsa da 3 gün daha devam edecek.  

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul’da devam eden yoğun kar yağışının ardından okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara verildi. Kar tatili haberini İstanbul Valisi Vasip Şahin Twitter adresinden duyurdu. İstanbul’da okulların tatil edilmesinin ardından Vali Vasip Şahin’e binlerce tweet atıldı. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER