RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İstanbul’daki Saldırının Ardından Hükümetten İlk Açıklama

İstanbul’daki terör saldırısının ardından açıklamada bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, terörle topyekün mücadelenin süreceğini ifade etti.

İstanbul’daki Saldırının Ardından Hükümetten İlk Açıklama
01.01.2017 © RAST HABER

Ankara Esenboğa Havalimanı İtfaiye ve Karla Mücadele Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyarette İstanbul’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Kutlama şeklinde günü bitirmek istedik ama ne yazık ki gece yarısı İstanbul’daki terör olayı, terörün kanlı yüzü terörün şerefi, haysiyeti olamayan yüzü akşam kendini bir kez daha gösterdi” dedi.

Saldırıda biri polis 35 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Arslan, “Yaralılarla ilgili ayrıntılı bilgi olmamakla birlikte 35 cana kastetmek, lanetlemek dışında bir şey söyleyemiyoruz ama ülkemiz 780 bin kilometre karesinde 79 milyonuyla 15 Temmuz’da olduğu gibi terörün her türüne karşı sonuna kadar mücadelesini devam ettiriyor. Hatta ülkemiz dışında Türkiye’ye kastedecek terör örgütleri varsa ki var. O anlamda da sınır dışında da mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadelede şehit düşen birçok kardeşimiz var. Onlara rahmet diliyoruz. İstanbul’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz” diye konuştu.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER