RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İşte AKP’nin Devlet Bahçeli’ye Yapacağı Teklif

İşte AKP’nin Devlet Bahçeli’ye Yapacağı Teklif
09.02.2017 © RAST HABER

Başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği teklifi öncesi Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli’ye yeni bir teklifte bulunacak.

ANKA‘nın haberine göre; AKP referandum sürecinde risk almak istemiyor. Başkanlık sistemi ile ilgili kamuoyu araştırmalarından çıkan sonuçların başta Cumhurbaşkanı olmak üzere partide memnuniyet yaratmadığı öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, referandum çalışmaları sırasında MHP tabanına mesaj vermek için destek isteyeceği öğrenildi.

AKP kulislerinde, anayasa değişikliği teklifinin Bahçeli’nin çağrısı ile gerçekleştiği, ve desteğini de bugüne kadar sürdürdüğü, asıl bundan sonra desteğine daha çok ihtiyaç olduğu vurgulanıyor. Bu nedenle MHP tabanının da oyuna ihtiyaç olduğu ancak, MHP tabanında kararsızların oranının yüksek olduğu belirtiliyor. Başbakan Yıldırım’ın bugün Bahçeli’ye “ortak mitin yapalım” teklifi götüreceği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre; Yıldırım’ın Bahçeli’ye teşekkür edeceği ve en azından Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehir mitinglerine katılmasını isteyeceği iddia edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER