RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kadir Mısıroğlu’ndan Alevilere: “Sen Kimsin Lan”

Kadir Mısıroğlu’ndan Alevilere: “Sen Kimsin Lan”
02.02.2017 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “hocam” dediği Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı. Kadir Mısıroğlu, Alevilere yönelik “Türksen Türklüğünü bil, Müslümansan Müslümanlığını bil. Seni hangi kategoriye koyayım? Namaz yok, oruç yok” ifadelerini kullandı.

Kadir Mısıroğlu, yayımlanan videosunda “Bugünkü Alevilerin başkaldırmaları, işte bu hareketlerin içinde, ‘Sen Yavuz Sultan Selim nasıl dersin?’ nasıl demem ulan! Benim milli tarihimin en büyük şahsiyeti, çatlasan da patlasan da. Sen kimsin ulan?” diyerek Alevilere yüklendi.

“NAMAZ YOK, ORUÇ YOK, BİN BİR YALAN, BİN BİR REZİLLİK”

“Tarih boyunca millete arkadan hücum etmişsin. Türksen Türklüğünü bil, Müslümansan Müslümanlığını bil” diyen Mısıroğlu, Alevilere yönelik hakaretlerini şöyle sürdürdü:  

“Seni hangi kategoriye koyayım? Namaz yok, oruç yok. Bin bir yalan, bin bir rezillik. Ondan sonra en iyi Müslüman benim. Müslümanlık, Hıristiyanlık değil. Haftada bir defa kiliseye gidiyo onlar, sen haftada bir sefer camiye gitmiyorsun. Sözüm bütün Aleviler için değil. Bunların böyle Alevi adını taşıyan dinsizleri için.”

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN MISIROĞLU’NA DESTEK

Alevileri hedef alan Mısıroğlu’na Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden destek gelmesi dikkat çekti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi Twitter hesabının Kadir Mısıroğlu’nun yayınladığı hakaret videosunu “beğendiği” daha sonra hesabın “beğeniyi” geri aldığı dikkat çekti.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün o beğenisi:

ALEVİ DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLENİYOR”

Alevilere hakaret eden Kadir Mısıroğlu’na CHP PM Üyesi üyesi Ali Öztunç tepki gösterdi. CHP’li Öztunç, “Toplumu bölerek kin ve tahrik eden bu şahıs kendini tarihçi olarak adlandırıyor. Mısıroğlu’ndan değil tarihçi sadece provokatör olur. Asıl acı tarafı bu şahsı makbul görüp ağırlayan ve onla görüşen devlet yöneticilerinin olmasıdır. AKP’den bir tane yönetici bile Alevilere yönelik bu hakareti kınamıyor. Malesef Türkiye’de Mısıroğlu gibi şahıslar yüzünden Alevi düşmanlığı körükleniyor” dedi.

Odatv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • EBU HÜSEYİN ;

  Ey Mısırlı !!
  Sanada derler sen kimsin Lan!!
  Cahiliyeti doruk noktada ve hükümetin ise bu konudaki sesiz tavır ise refaromdumda kendini HAYIR olarak gösterecek.

  02.02.2017 6:12 pm
 • sırat ;

  Bismillah
  Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve accil ferecehum!
  Dünyada İslami terör kavramı ne kadar alakasız, cahillik, batıl olarak rahatsız edici ise Ali’siz Alevilik, Aleviler namaz yok, oruç yok söylemide aynı rezillik cehalettir. Yani İslam özünü bilmeyenlerin İslami terör kavramı gibi Aleviliği bilmeyenlerin sağda solda hupşurmesi en az o kadar rahatsız edicidir. Şimdi konu Aleviler olunca ilk yanlış zan, itham, ya da iftirada (namaz yok, oruç yok) bu yönden geliyor. Ne yazık ki saldıra saldıra bir kitleyi sünnileştirdiniz ve bir kitleyi ise yozlaştırıp Alevilik dışına cahil, cehalet, Hak Muhammed Ali yolu dışına ittiniz sonrada bunlara bakıp Aleviler e hakaret ediyorlar. Bunların durumu eğitime muhtaç ve akp Hristiyana kilise tanıyorda Alevi-Caferilere ibadet yerleri için meşru talepleri olan hakkı tanımıyor. Yani Caferi vatandaşların camileri neden hakları olan( ki Aleviler de buralarda Ehlibeyt mektebi gereği namazda cemaate iştirak edebilir) hazine gelirinden karşılanmıyor. Mesele türklük ise en samimi Türkler yok mesele namaz oruç ise kendilerinde olmayana sahiptirler.
  Şüphesiz Allah sizin kaldığınız namaza, oruca muhtaç değildir fakat bu kulların kendi yararınadır. Ancak bu yararın gereği olan güzel ahlakı bırakıp bugünkü tabloya bakılırsa küfre, ahlaksızlığa düşenlerin Kuran’ı sünneti gerekleri nefisleri yolunda terkedip şeytan yolunda seyretmesi yanında Alevi vatandaşların emniyet kaynaklarına da bakılırsa suç oranlarında ki var olan suçların neredeyse tamamı yozlaştırılan kesme ait olduğu anlaşılarak İslamı yaşamada Aleviler in öncülüğü açığa çıkacaktır. Can ölür ruh ölmez Yavuz Selimin şehit ettiği mazlumların ahı onu cehenneme sürümüştür. Tarihte Müslümanların savaşmış yalnızca müslüman katletmiş birini Allah’ın apaçık ayetlerine apaçık emirlerine karşı savunmak haddini bilmezliktir. Yani zalime destek olmak zulme ortak olmaktır ki buda kişiyi Kerbela katliamının sorumlusu olacak kadar batıla düşürür. Parayla ilişkileri ve suçları kabarık hükümetleri İşid gibi teröristlere zamanında verdiği destek aşikar ve belgelidir.Şimdi bunlar vatan için bu şu için demekle suçlarını bir şekilde baskıyla örtebilirler kullar önünde ancak Allah’ın bilgisinden gizleyemez, silemezler ve eğer inançları varsa dünya kıyamete kadar ancak Allah’ın kendilerine gazabı ebedi kalır ki nasılsa tövbe ederim Allah zaten affeder veya bir müddet cehennemde kalsaydı sonra cennete gireriz gibi içten sahtekarlı pazarlıkla yalnızca nefislerine bahane sunabilirler. Yavuz aşkı olanların onu büyük kahraman yapmasının temel sebebi yine aşırı olarak kötülüğü emreden nefestir ki İran harbi yüzünden onu övmektedirler buda en büyük cehaletten biridir. Kardeş kavgasının bugünkü suriye ortadoğu olaylarının geçmiş tetikçileri den biride olarak yavuz Selim in günahına günah eklenmektedir buda yalnızca cehennemde daha derin kuyulara götürür. Osmanlı’nın yıkılış sebebi yavuzun katlettiği ve bıraktığı kardeş kanıdır ki Aleviler hiçbir zaman saltanat için şu için bu için Allah’a sırt dönmeyecek hainlik etmeyecek ve kendilerine arkadan saldıranlar gibi olmayacak. Allah’tan geldik ve dönüş de ancak onadır.
  Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve sahibi zaman acil ferecehum!

  02.02.2017 8:02 pm
 • MALCOLM-XX ;

  “ALEVİ DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLENİYOR”

  Alevilere hakaret eden Kadir Mısıroğlu’na CHP PM Üyesi üyesi Ali Öztunç tepki gösterdi. CHP’li Öztunç, “Toplumu bölerek kin ve tahrik eden bu şahıs kendini tarihçi olarak adlandırıyor. Mısıroğlu’ndan değil tarihçi sadece provokatör olur. Asıl acı tarafı bu şahsı makbul görüp ağırlayan ve onla görüşen devlet yöneticilerinin olmasıdır. AKP’den bir tane yönetici bile Alevilere yönelik bu hakareti kınamıyor. Malesef Türkiye’de Mısıroğlu gibi şahıslar yüzünden Alevi düşmanlığı körükleniyor” dedi.

  —————–

  BİZ ŞİMDİ ÇIKIP BU TÜRKİYE’NİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİN DÜŞMANI OLAN VE HİÇ DE YAŞININ ADAMI OLMAYAN BU BU SİYONİST YANLISI KIŞKIRTICI PROVAKATÖRE BİR ŞEY SÖYLESEK BİZE YAKIŞMAZ VE ONUN AYARINA MI DÜŞTÜN DERLER DOSTLARIMIZ AMA HANİ NEREDE ŞÖYLE GÜÇLÜ ALEVİ DOSTLARI OLDUKLARINI, BİRLİK BERABERLİK YANLISI OLAN PARTİLER, PARTİ AVUKATLARI, STK TEMSİLCİLERİ , ATATÜRKÇÜ ALEVİ DOSTLARI OLDUKLARINI SÖYLEYEN BARO AVUKATLARI VE BAŞKANLARI NEREDELER, ÖLDÜ TÜKENDİLER Mİ ?! NE YANİ HİKAYEDEN MİYDİ BU ALEVİ DOSTLUKLARI ?! YAHU HANİ ÜLKENİN BİRLİĞİNİ VE BARIŞINI SAĞLAYACAĞINI SÖYLEYEN REİSİ CUMHUR NEREDE ?! ÜLKENİN BARIŞINI BÖYLE Mİ SAVUNACAK ?!
  AYNI HAKARETİ ŞİMDİ CUMHURBAŞKANINA YAPMIŞ OLSAYDI MISIRLIOĞLU NE OLURDU BİLİYOR MUSUNUZ ?! DUMAN OLURDU DUMAN !!!… HAA.. KUSURA BAKMASIN CUMHURBAŞKANI VE O ZAMAN BEN ALEVİNİN DE CUMHURBAŞKANIYIM DEMESİN !!!… DİYECEKSE SAHİP ÇIKSIN ÜLKE BARIŞINA DA, DÜNYA ALEM DE GÖRSÜN O ZAMAN ?! LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR !!!… ALEVİLER DE, EĞER KENDİLERİNE HUKUKEN SAHİP ÇIKAMIYORLARSA, VE SAHİP ÇIKACAK DOSTLARI YOKSA , AKILLARINI BAŞLARINA ALSINLAR VE NE KADAR SAHİPSİZ VE YALNIZ OLDUKLARINI GÖRSÜNLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İÇERİSİNDE !!!… YAHU SAHİ BU ÜLKENİN VATANINI MİLLETİNİ SEVEN YARGIÇLARI, SAVCILARI YOK MU ?! MEYDAN TÜRKİYE’DE BU DENLİ BOŞ VE PROVOKATÖRE KARŞI SAHİPSİZ Mİ GERÇEKTEN ?!… VALLAHİ HERKESE VE HER ŞEYE YAZIKLAR OLSUN BU ÜLKEDE !!!…

  BU ÜLKEDEKİ ÇARESİZLİĞİMİZE LANET OLSUN !!!…

  02.02.2017 8:37 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER