RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kalın Yakılan Asker Sorusuna Cevap Veremedi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun Türkiye’ye Fırat Kalkanı’nda yeterli destek vermediğini söyledi. Kalın, “Meşru bir gerekçe olmadan, koalisyonun hava desteği vermemesi kabul edilemez” dedi.

Kalın Yakılan Asker Sorusuna Cevap Veremedi
26.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Kalın, “TSK’nın DEAŞ’la mücadele ettiği El-Bab’da uluslararası koalisyonun üzerine düşeni yapması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Hava ve saha şartlarının zorlukları dikkate alındığında silahlı kuvvetlerimiz bu operasyonu kararlılıkla yürütmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, “Meşru bir gerekçe olmadan, koalisyonun hava desteği vermemesi kabul edilemez. Genelkurmay Başkanlığının bir bilgisini sizlere vermek istiyorum. El-Bab operasyonu, Fırat Kalkanı’nın en kritik aşamalarından birini temsil ediyor. TSK, El-Bab’da sivil kayıplar olmaması için büyük hassasiyet gösteriyor” diye konuştu.

Basın toplantısı sırasında bir gazeteci Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’a, IŞİD’in iki Türk askerini yakarak infaz ettiği iddia edilen video hakkında soru sordu. Gazeteci, El Bab harekatına ve IŞİD’in elindeki Türk askerlerinin durumuna dair sorular sordu, Kalın ise sadece ilk soruya cevap verdi.

Gazeteci, sorusunun yanıtlanmadığı hatırlatmasına rağmen Kalın, diğer sorulara geçti. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER