RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kar Sınavları Erteletti

Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı il ve ilçelerdeki okullar tatil edilirken, bazı üniversitelerde de eğitim öğretime ara verildi. Yarıyıl tatiline az bir süre kalması nedeniyle ertelemeler sınavların da yoğun olduğu döneme denk geldi. Liselerin son yazılıları ve not yükseltme sınavlarının yapılamamasından dolayı sonrasında sıkışıklık yaşanabileceğinden endişe ediliyor. Bazı üniversitelerde de yapılması planlanan final sınavları ertelendi.

Kar Sınavları Erteletti
10.01.2017 © RAST HABER

Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. Edinilen bilgiye göre, ilk ve ortaöğretim kademelerinde yapılan yazılı sınavların çoğu tamamlandı. Ancak liselerde sömestr öncesi son hafta yapılan yazılılar ile ders yükseltme sınavlarının henüz gerçekleştirilmemesi sıkışıklar olabileceğine yönelik endişe yarattı. İsteyen öğrencinin velisinin onayıyla girebildiği not yükseltme sınavı karneden önce yapılacak. Öğrenci isterse bir, isterse birden fazla yükseltme sınavına girebilecek. Bazı üniversitelerde de eğitim öğretime ara verildi, sınav saatlerinde değişikliğe gidildi. O üniversiteler ve açıklamaları şöyle:

Yıldız Teknik Üniversitesi: Üniversitenin internet sitesinde yer alan duyuruya göre 10 Ocak’ta tüm kampüslerde ki sınavlar iptal edildi. Duyuru da şu ifadelere yer verildi:
“İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve ulaşımda yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak 10 Ocak 2017 Salı günü üniversitemizin tüm kampüslerinde yapılması gereken sınavlar iptal edildi. Söz konusu sınavlar ilgili birimler tarafından belirlenecek gün ve saatlerde telafi edilecek.”

Nişantaşı Üniversitesi: Kötü hava koşulları nedeniyle 10 Ocak’ta, tüm kampusler de düzenlenecek sınav ve dersler iptal edildi.

İstanbul Rumeli Üniversitesi: Üniversitenin Twitter hesabından yapilan duyuruya göre 10 Ocak’ta eğitim-öğretime ara verildi. Final sınavlarının tarihi daha sonra açıklanacak.

Marmara Üniversitesi: Üniversitenin Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada 10 Ocak’ta yapılacak olan sınavların, olumsuz hava koşulları nedeniyle birimlerin belirleyeceği ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Üniversite 9 Ocak’ta da tatil edilmişti.

Doğuş Üniversitesi: 10 Ocak Salı günü yapılacak olan sınavlar olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmiş, eğitim- öğretime bir gün süreyle ara verildi. Ertelenen sınavların tarihleri ilgili Fakülteler tarafından belirlenerek ilan edilecek.

Kemerburgaz Üniversitesi: Üniversitenin Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre, 9 Ocak’ta 13:30’dan sonra, 10 Ocak’ta ise tam gün mesai yapılmayacak. Hava muhalefetinden dolayı geçen hafta yapılamayan final sınavları 9 ve 10 Ocak’ta da ertelendi.

Arel Üniversitesi: Olumsuz hava şartları nedeniyle üniversitenin Tepekent ve Sefaköy yerleşkelerinde 9-10 Ocak tarihlerinde eğitime ara verildi. Bu tarihlerdeki akademik ve idari personel izinli sayılacak. 9 Ocak’ta yapılacak final sınavları, 16 Ocak; 10 Ocak’taki sınavlar ise 17 Ocak tarihlerinde daha önce ilan edilen yer ve saatte yapılacak.

Bahçeşehir Üniversitesi: “Hava şartları nedeniyle 9-10 Ocak tarihlerinde tüm akademik ve idari personelimiz idari izinli sayılacaktır. 7 Ocak’ta yapılması planlanan sınavlar tekrar 1 hafta aradan sonra 14 Ocak’ta başlayacak ve tüm sınavlar bir hafta aradan sonra aynı gün ve saatte aynı salonlarda yapılacak. Olumsuz hava koşulları nedeniyle önlisans, lisans, lisansüstü final sınavları ertelendi. (Daha önce ilan edilen duyurular geçersizdir.)”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi: 9, 10 ve 11 Ocak tarihlerinde yapılacak güz dönem sonu sınavları ve bu sınavlar kapsamında yapılması istenen proje, ödev, uygulama vb. teslimler hava muhalefeti nedeniyle sırasıyla 16, 17, ve 18 Ocaktarihlerinde yapılacak. 16, 17, 18 Ocak’da yapılacak sınavların ders başarı notlarının girilmesi için son gün 20 Ocak saat 23:59’dur.

Yıldız Teknik Üniversitesi: Üniversitemiz tüm MYO ve Ön Lisans programlarında, Lisans bölümlerinde ve Lisansüstü programlarında yapılmakta olan Final Sınavları 09-10-11 Ocak Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri için programda herhangi bir değişiklik olmadan ilk sınavdan son sınava kadar 1 saat ileri kaydırılmıştır. Buna göre sınavlar 09.00’da değil; 10.00’da başlayacak olup, sonraki sınavlar da buna göre ilan edilen saatten bir saat sonra başlayacak.

Türk-Alman Üniversitesi

Hukuk Fakültesi Final Sınavlarının Ertelenmesi

Olumsuz hava şartları nedeniyle Hukuk Fakültesi Final sınavlarının tarihlerinde değişiklik yapıldı. 10 Ocak Salı günü yapılması planlanan sınavlar 15 Ocak Pazar günü yapılacak. Diğer günlerde (11 Ocak Çarşamba, 12 Ocak Perşembe ve 13 Ocak Cuma) yapılacak sınavların tarihlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sınav Erteleme

10 Ocak’ta yapılacak olan final sınavları 15.Ocak’ta aynı yer ve saatte yapılacak.

Mühendislik Fakültesi Final Sınavlarının Ertelenmesi

9 Ocak’ta yapılması planlanan sınavlar 14 Ocak’ta, 10 Ocak’ta yapılması planlanan sınavlar 15 Ocak’ta günü yapılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER