RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Karayılan’dan Barzani’ye Yanıt: ‘Şiddet Kullanırız’ Ne Demek?

Barzani ve Türkiye’nin Şengal’e ilişkin açıklamaları sonrası PKK’den de açıklama geldi. Murat Karayılan tarafından yapılan açıklamada, “Biz aramızdaki bu tartışmaların sonuçlanmasıyla birlikte HPG olarak güçlerimizi çekeceğimizi zaten kendilerine açıkça söylemişiz. Bunu ilk defa burada açıklıyorum” dedi.

Karayılan’dan Barzani’ye Yanıt: ‘Şiddet Kullanırız’ Ne Demek?
30.12.2016 © RAST HABER

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Erbil ile görüşmelerinin tamamlanması sonrası Şengal’den çekileceklerini söyledi.

Karayılan Sterk TV’ye yaptığı açıklamada, Başbakan Neçirvan Barzani’nin sözlerine atıfta bulunarak, “Zaten aramızda bir görüşme durumu söz konusudur. Biz aramızdaki bu tartışmaların sonuçlanmasıyla birlikte HPG olarak güçlerimizi çekeceğimizi zaten kendilerine açıkça söylemişiz. Bunu ilk defa burada açıklıyorum” dedi.

“Sayın Neçirvan’ın neden böyle bir üslupla konuştuğunu bilemiyorum. Ya son süreçteki tartışma, görüşme ve gelişmelerden haberdar değildir ya da tüm bunlardan haberi olmasına rağmen bu durumu bozmak istiyordur. Bu iki ihtimalden hangisi bu konuşmayı yapmasına neden olmuşsa, bu durumu izah etmesi gereken kişi kendisidir” diyen Karayılan, “Zaten böylesi bir açıklamaya hiç ihtiyaç yoktu. Bir de hiçbir Kürt siyasetçinin ağzına almayacağı kelimeleri kullanması bir talihsizliktir. ‘Şiddet kullanırız’ ne demek? Birakuji, yani kardeş kavgası demektir. Yani şimdi kardeş kavgasını mı geliştirmek istiyor? İçinde bulunduğumuz yüzyılda sorunları bu şeklide çözmeyi mi düşünüyor? Bu mesajı kime dönük veriyor? Bilinmeli ki tehditle kimse sonuca ulaşamaz. Tarihte bunun birçok örneği de vardır; PKK tehditlerle geri adım atacak bir hareket değildir. Belirttiğim gibi insan bu duruma anlam veremiyor.”

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • asç ;

  Yazıklar olsun
  bölge insani oyuncak olmaktan kutulmuyor
  Büyük devletler küçük devletleri küçük devletler de örgütleri taşeron olarak kullanıorlar tüm hesaplar silah ticareti ve bölge zenginliğini sömürmek.
  Bu fitnede ne insanlık var ne de insani değerler var

  30.12.2016 2:28 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER