RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Karlov Suikastinde Yeni Gelişme

Karlov suikastini gerçekleştiren Mevlüt Mert Altıntaş’ın mezun olduğu okulda yapılan “FETÖ” operasyonunda 4’ü polis 5 kişi tutuklandı.

Karlov Suikastinde Yeni Gelişme
08.01.2017 © RAST HABER

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren, kendisi de çatışmada öldürülen polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın mezun olduğu İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu’nda yapılan “FETÖ” operasyonunda gözaltına alınan, polis adaylarına “abilik” yaptığı öne sürülen 4’ü polis 5 kişi tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Türkiye’nin başkenti Ankara’daki bir sergi açılışında Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u silahlı saldırı sonucu öldüren ve daha sonra vurularak etkisiz hale getirilen Mevlüt Mert Altıntaş’ın mezun olduğu İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu’ndaki bağlantılarına yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 6 kişi, emniyetteki sorgularının ardından tutuklandı.

 Kararın yazıldığı tutuklama müzekkeresinde, “Şüphelilere isnat edilen suçun niteliği dikkate alındığında, şüphelilerin tutuklanmasına karar verilmesinin kamu düzeninin sağlanması ve yeni bir suç işlenmesinin önüne geçilmesi için de gerekli olduğu, şüphelilerin kaçma şüphelerinin bulunduğu, bu nedenle tutuklama kararının uygun olacağına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı. Okulun emekli bulaşıkçısı olan ve polis adaylarına ‘abilik’ yaptığı iddia edilen Süleyman Ergen ve yeğeni Nurullah İçöz ile saldırgan Altıntaş’ın dönem arkadaşı olan ve FETÖ/PDY bağlantısı bulunduğu belirlenen polisler İlker Er, Abdülkadir Yağın, Erdoğan Erdinçli ve Ziya Şehitoğlu’nun ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi. Tutuklanarak mahkemeye sevk edilen İlker Er, Erdoğan Erdinçli ve Abdülkadir Yağın’ın etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istedikleri kaydedildi.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER