RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kayseri’deki Canlı Bomba Saldırısıyla İlgili 4 Gözaltı

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik gerçekleştirilen ve 14 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan canlı bomba saldırısına ilişkin 4 kişi tutuklandı.

Kayseri’deki Canlı Bomba Saldırısıyla İlgili 4 Gözaltı
04.01.2017 © RAST HABER

Kayseri’de 17 Aralık 2016’da, Komando Tugay Komutanlığı’ndan çarşı iznine çıkan askerlerden 14’ünün yaşamını yitirmesine 55’inin de yaralanmasına neden olan saldırıyı düzenleyen canlı bombaya yardım ettikleri iddiasıyla Adana’da 1’i kadın 4 kişi yakalandı.

Bomba yüklü aracın önceden belirlenen güzergahı doğru çıktı ve eylemi gerçekleştiren canlı bombanın bu aracı Adana’da teslim aldığı kesinleşti.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, sürdürülen Kayseri saldırısı ile ilgili bu sabah erken saatlerde farklı adrese operasyon yaptı. Geniş güvenlik önlemi altında düzenlenen operasyonlarda, Kayseri saldırısını düzenleyen canlı bombaya yardım ettiği iddia edilen Elzem Şırnak, Ekrem Uğur, Kenan Çiçek ve Ümit Kepir yakalandı. 

Şüphelilerin saldırıda kullanılan ve Şanlıurfa’dan getirilen aracı İmamoğlu İlçesi’ne götürdüğü burada bombanın nakledilmesine aracılık ettikleri ve Diyarbakır kırsalından gelen terörist için Kayseri’ye kadar keşif yaptıkları iddia ediliyor. Şüpheliler sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER