RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Keşke Türkiye, İran Ve Bölge Ülkeleri Biraraya Gelseydi

Numan Kurtulmuş, “Biz Suriye halkının yanındaydık ancak tek başına gücümüz bu savaşı bitirmeye yetmedi.” dedi.

Keşke Türkiye, İran Ve Bölge Ülkeleri Biraraya Gelseydi
06.01.2017 © RAST HABER

Türkiye Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Irak’ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’a konuştu. Numan Kurtulmuş’a “Suriye politikası başından beri yanlıştı” şeklindeki sözleri soruldu. Numan Kurtulmuş, “Suriye politikamız baştan beri yanlıştı dediniz. Bundan sonra nasıl bir Suriye politikası göreceğiz? Esad rejimi öncelik olmaktan çıktı mı?” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

“Bütün uluslararası camiayı da katarak söylüyorum, Suriye’de uygulanan politika yanlıştı ve maalesef bunun bedelini Suriye halkı ödedi. Maalesef hiçbir ülkenin elinde sorunu nasıl çözeriz diye bir proje olmadı. Keşke Türkiye, İran ve diğer bölge ülkeleri en başta biraraya gelseydi ve dışarıdaki ülkelerin müdahalesi olmadan sorunu çözebilselerdi.

Bundan sonra biz Türkiye olarak yeni bir barış perspektifini ortaya koymaya çalışıyoruz. Türkiye olarak durduğumuz yer doğruydu. Biz Suriye halkının yanındaydık ancak tek başına gücümüz bu savaşı bitirmeye yetmedi.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

 • admin2
  Mehmet Gümüş ;

  Sn Kurtulmuş 2012 Nısanında İran’ı ziyaret eden dönemin başbakanı Erdoğan’a bizzat İmam Hamanei tarafından aynı teklif yapıldı. Gelin yabancı güçlerin Suriye’ye müdahalesine izin vermiyelim, birlikte çözeriz Suriye meselesini, denildi. Ama Erdoğan bir defa Esad rejimini yıkmayı kafasına koymuştu, Meşhed şehrindeki bu görüşmede teklifi değerlendirme sözü vererek ayrıldı ama bir hafta sonra ABD ve Fransa ile Suriye’nin dostları(!) adı altında bugün karşı çıktığınız ülkelerle ittifak kurdu.

  Bugün keşke diye hayıflandığınız arzular size sunuldu zamanında ama dinlemediniz. ne kadar dövünseniz yeridir.

  06.01.2017 6:42 pm
 • EBU HÜSEYİN ;

  Zararın neresinden dönersek bölge ve bizler icin kardir.
  Mutlak yapılması gereken ilk sey bölge ülkeleri ile ekonomik sosyal ve guvenlik birliği pakti kurulmalı.

  06.01.2017 6:50 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Bundan sonra biz Türkiye olarak yeni bir barış perspektifini ortaya koymaya çalışıyoruz. Türkiye olarak durduğumuz yer doğruydu. Biz Suriye halkının yanındaydık ancak tek başına gücümüz bu savaşı bitirmeye yetmedi.”

  ———-

  BİZ SURİYE HALKININ YANINDAYDIK DEMEK ÇELİŞKİLİ BİR İFADE OLUŞTURUR ŞÜPHESİZ !

  SURİYE HALKI HEP, SİLAHLI KALKIŞMADAN, BU TERÖR SAVAŞINDAN ÖNCE DE, SONRA DA HEP KENDİ YÖNETİMLERİ OLAN ESAD YÖNETİMİNİN YANINDAYDI ! EĞER DEMİŞ OLDUKLARINIZ DOĞRU OLSAYDI; AK PARTİ, TERÖR ÖNCESİNDE HALKIYLA UYUM VE BARIŞ İÇERİSİNDE ÖMÜR GEÇİREN ESAD’A ‘KARDEŞİM’ DEMEMELİYDİ ! YANİ AK PARTİ O ZAMANA KADAR İTİRAZ ETMEMİŞ OLDUĞU BU SURİYE HALKININ YÖNETİME VE YÖNETİMİN DE HALKA KARŞI HERHANGİ BİR UYUMSUZLUĞUNU GÖRMEYİP, BELİRTMEYİP DE ‘KARDEŞİM ESAD’ DEDİĞİ BU ORTAM SONRASINDA, BİRDEN BİRE VE GELİŞEN TERÖR SONRASINDA MI FARKINA VARMIŞ OLDU BU UYUMSUZLUĞUN ACABA ?! HALK HER DAİM YÖNETİMİN YANINDAYDI, YANINDA OLMAYAN YALNIZCA TIPKI KIŞKIRTICI EPERYALİST ÇIKAR VE HEDEFLER TAŞARONLUĞUNDA OLAN BÖLÜCÜ PKK MİLİTANLARININ ÜLKE BİRLİĞİNİ, VATAN BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAYA ÇALIŞAN TÜRK HÜKUMETİNE SAVAŞ AÇANLARDAN, ABD VE İSRAİL , ARABİSTAN VS. DESTEKLİ HAİN TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN BAŞKASI DEĞİLDİ !!!…

  DÜNYANIN HİÇ BİR MEŞRU YÖNETİMİ DE TERÖR VE TERÖRİSTLE MÜCADELEYİ BIRAKIP, ONURSUZCA MÜZAKERE MASALARINA OTURMAZ, OTURMAMALI ÖYLE DEĞİL Mİ ?! TÜRK MİLLETİ’NİN NASIL Kİ KENDİ MEŞRU YÖNETİMİYLE (SORUNU DEMİYORUM, SORUNLAR HER ZAMAN OLUR AMA BU ELBETTEKİ DEMOKRATİK YOLLARLA AŞILIR, AŞILMALIDIR SİLAHLA SAVAŞLA ASLA OLMAMALIDIR, YANLIŞ MI ?!) KAVGASI OLMAZSA, OLMAMALIYSA, ONLARINDA OLMAZDI, OLMAMALIYDI, ALÇAK BİRİLERİ KIŞKITIP, SİLAHLANDIRMASAYDI ŞÜPHESİZ !!!…

  ONUN İÇİN HİÇ OLMAZSA BUNDAN SONRA KENDİ ONURUNU VE ÜLKESİNİN ONURUNU ÖZVERİYLE, VATANSEVER BİR YÜREKLİLİKLE SAVUNAN ESAD YÖNETİMLERİNİN YANINDA OLAN SURİYE’NİN MASUM VE MAZLUM HALKININ YANINDA DURMAYA ÇALIŞALIM VE HAİN VATAN DÜŞMANLARINDAN DA UZAK DURALIM, AKILCI OLALIM VE HEP KAZANALIM DERİM ACİZANE !!!…

  07.01.2017 2:02 am
 • bahadır yuksel ;

  Siz suriye halkının yanında değilsiniz olsaydınız bu savaş olmazdı..yinede umudumuz bu savaşın bilmesidir

  07.01.2017 8:38 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER