RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kılıçdaroğlu, “O Silahlar Şimdi Türkiye’yi Vuruyor”

Kılıçdaroğlu, “O Silahlar Şimdi Türkiye’yi Vuruyor”
03.01.2017 © RAST HABER

Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Kılıçdaroğlu konuşmasında, ” Dünyanın 4 bir tarafından militanlar Türkiye üzerinden Suriye ve Irak’a geçtiler. Bunlar gelirken bu ülkenin hükümeti kimdi? IŞİD militanları, örgütleri, televizyonlara çıkıyorlardı, illerde gösteri yapıyorlardı, sözde toplu namazlar kılıyorlardı, internet siteleri vardı. Yayın organları vardı, hükümet neredeydi ?” diye sordu.

Eğer Türkiye’nin iç güvenliğiyle ilgili bir risk varsa, Türkiye’nin Suriye politikasıyla ilgili özeleştiri yapması kaçınılmazdır. 15 Temmuz bir kirli ittifakın bedeli olarak bu ülkeye nasıl mal olduysa, Suriye’deki kirli ittifakın sonucu da bu katliamlardır. Daha kendi askerlerini nerede olduğunu bilemeyen bir devlet, her gün kaç IŞİD’linin öldüğünün, yaralı olduğunun sayısını veriyor. IŞİD’li yaralıların sayısını kimden, nereden biliyorsunuz? Onları hastanelerinizde tedavi ettiğiniz için mi biliyorsunuz? Hangi kaynağı nerede kurutmayı düşünüyorsunuz? El Bab’ta mı? Konya’dan, Adıyaman’dan El Nusra’ya katılanlar ne olacak?

Büyük umutlarla başlamayı düşündüğümüz yeni yılda acı olaylarla karşılaştık. Aslında her yılsonu bir millattır. İnsanlık tarihi hep umudu yaşatmıştır. İnsanın doğasında umut vardır. 2016’da çok büyük acılar yaşadık.

Şu soruyu sormak zorundayız. Bu memleket bu hale nasıl geldi. Bu soruyu sormazsak affedersiniz ama biz insan değiliz. En büyük endişem 2017’nin 2016’yı aratmasıdır. Böyle bir tabloyu Türkiye kaldıramaz.

Bu memleketi bu hale kimler getirdi? Kimler sorumlu bu işten? Bakkal mı manav mı, simitçi mi sorumlu bu işten. Hiç ortada sorumlu yok. Her türlü acının olduğu Türkiye’de ortada sorumlu yok. Dönüyor ülkeyi yöneten başbakan “benzer terör eylemleri olacak” diyor. Önleyeceğiz demiyor olacak diyor. Türkiye’yi umutsuzluğa sürüklemek için bundan kötü bir dil kullanılamaz. Herkes kaygı içinde. Öldürülme korkusu Türkiye’nin üstüne sinmiş durumda.

Başbakan, bakanlar ve Cumhurbaşkanı da var doğru. Türkiye yönetilmiyor. Şu anda çöken bir devlet gerçeği ile karşı karşıyayız. Teröre teslim olan bir iktidarla karşı karşıyayız. Terörle mücadele tumturaklı laflarla olmaz. Birilerinin sırtınız sıvazlarsanız terörü bitiremezsiniz. CHP yaptığın hataları hatırlatıyor. Dünyanın dört bir tarafında militanlar Türkiye üzerinden Suriye’ye geçiyor.

Ben söylemiyorum IŞİD komutanı diyor. Bunları gelirken bu ülkenin hükümeti kimdi? İstihbarat, hükümet neredeydi? Musul konsolosluğumuz basıldı. Bunu IŞİD yaptı demediler. Bir terör örgütüyle ideolojik akrabalık kurarsanız terörle mücadele edemezsiniz. Başka bir ülkenin içişlerine neden karışıyorsunuz. Silah göndermeyin demedik mi? O silahlar şimdi Türkiye’yi vuruyor.

Terör örgütleriyle iş tutan devlet imajı var. IŞİD’i beslediniz. 70 ilden IŞİD’e militan gidiyorsa nasıl mücadele edeceksiniz. Suriye’de yaralandığı zaman tedavi edip gönderiyorsanız bunu da söyleyen Sağlık Bakanı’ysa nasıl terörle mücadele edeceksiniz?

Devletin savcısı, rektörü, hakimi nasıl oldu da terör örgütlerine teslim edildi? Hepsi söz birliği ediyorlar. Bu işin sorumlusu CHP diyorlar. İnsan da biraz ahlak olur. Şimdi üst akıl diye bir şey buldular. Sen hükümet değil misin? Sen hükmetmiyorsun. Üst akıl bu tuzakları kuruyor. Hükümetsin bozacaksın. Eğer yapamıyorsa istifa edeceksin kardeşim istifa edeceksin.

Ben beceremiyorum diyeceksin, terörü önleyemiyorum diyeceksin. IŞİD’e, PKK’ya Türkiye’yi teslim ettin. Bunu dersen sana saygı duyarım. Bunu demediğin sürece saygı duymayacağım sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir hükümetsin.

Etnik kimlik üzerinden siyaset yapmayın, inanç üzerinden, yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmayın dedik. Bu üç ana unsur terör örgütlerini besleyen unsurlardır.

Şimdi laikliği ayrışma aracı olarak görmeye başladılar. Herkes istediği gibi yaşar yasalara uygun olarak. Bunun üzerinden toplumu bölmeye çalışıyorlar. Sevgili Peygamberimizin hayatını okuyun, yeniden okuyun, nasıl yaşadığına bakın, yüreğindeki insan sevgisini görün. Size dayatılan kitapları değil, hiçbir şey yapmıyorsanız açın kutsal kitabınızı okuyun.

Tüm bunları bilip zam yağmurunu yağdırdılar.

Terör var, insanlar can derdinde bunlar zam üstüne zam yağdırdılar. Kimse farkına varmaz diye giydir giydir diye. Asgari ücrete de yüzde 8 zam yaptılar. 1404 TL. Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan, milletvekilleri bir ay geçinsin! Bir ev geçindirilebiliyor mu geçindirilemiyor mu?

Benim gemilerim yok onların gemileri var. Onların çocuklarının durumu ortada benim çocuklarımın durumu ortada. Ben kul hakkın yemem onlar yer. Benim evimdeki ayakkabı kutularında ayakkabı, onların ayakkabı kutularında dolarlar Eurolar var.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER