RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Koalisyon Uçakları Musul’daki Sivillerle Bağlantı Kurulan Köprüleri İmha Etti

Koalisyon Uçakları Musul’daki Sivillerle Bağlantı Kurulan Köprüleri İmha Etti
29.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları Musul’a düzenledikleri saldırıda, şehrin doğu ve batı yakasını birleştiren en son köprüyü de yerle bir ettiler.

Press Tv’nin haberine göre Musul sakinleri dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada ABD ve koalisyon güçlerinin bu tutumundan rahatsızlıklarını bildirerek, şehrin doğu ve batı yakasını birleştiren en son köprünün de yıkıldığını açıkladılar.

Musul içinden geçen Dicle ırmağı üzerindeki bağlantı köprülerinin tümünün yıkılmasıyla artık şehrin bir yakasından öbür yakasına geçmek için sadece kayıklardan yararlanılabilir. Halk ancak bu yolla IŞİD’in kontrolü altındaki bölgelerden kaçma imkanı bulabilir.

Öte yandan ABD liderliğindeki koalisyon güçleri komutanlığı Dicle üzerindeki en son köprünün de imha edildiğini doğruladı.

Koalisyon güçleri daha önce de bir cenaze töreni evine saldırı düzenlemiş ve bu saldırıda 15 kadının ölümüne 50 kadının da yaralanmasına sebep olmuştu. BM koalisyon güçlerinin bu cinayeti karşısında şimdiye kadar sessiz kalmıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER