RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kremlin’den ‘FETÖ’ Açıklamasına Tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinin arkasında ‘FETÖ’nün bulunduğu açıklamasına Kremlin’den tepki geldi.

Kremlin’den ‘FETÖ’ Açıklamasına Tepki
22.12.2016 © RAST HABER

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinin arkasında FETÖ’nün bulunduğu açıklamalarına ilişkin Rus hükümetinden açıklama geldi.

CNN Türk‘teki habere göre Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastının arkasında kimin olduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlık kaynaklarının verdiği bilgiye göre dün ABD’li mevkidaşı John Kerry ile yaptığı telefon görüşmesinde, Karlov’a yapılan suikastten FETÖ’nün sorumlu olduğunu Türkiye’nin ve Rusya’nın bildiğini söylemişti.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, gazetecilerin Çavuşoğlu’nun bu açıklamaları hakkındaki sorularına yanıt verirken, cinayetin arkasında kimin olduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu belirtti. Peskov, “Ortak inceleme heyetinin sonuçlarını beklemeliyiz… Hemen bir sonuç çıkarmaya çalışılmamalı” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Peskov, Rus büyükelçinin Ankara’da öldürülmesinin Türkiye’nin prestijine ciddi bir darbe olduğunu söyledi. Açıklamaları RIA haber ajansında yer alan Peskov, “Bu kesinlikle ülkenin prestijine bir darbedir” dedi.

Kremlin internet sitesinde Putin’in öldürülen Andrey Karlov’a ülkenin en yüksek askeri nişanı olan Rus Kahramanlık nişanı verildiği de belirtildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER