RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Küçük Müstekbir İngiltere Ne Halt Edebilir?

Küçük Müstekbir İngiltere Ne Halt Edebilir?
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Eski Başkanı Tümgeneral Seyyid Hasan Firuzabadi Bahreyn’deki muhaliflere yönelik zulmün ana sebebinin İngiltere olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İngilizler Bahreyn’in mazlum ve Müslüman halkının bastırılmasının ana sebebidir. Onlar bir memuru İngiltere’de eğitmiş ardından Amerika’da da komuta ve teşkilat dersi vermiş sonra da bu kişiler Bahreyn’e döndüklerinde ilk olarak hükümeti değiştirmiş, ardından da demokrasi isteyen Bahreyn halkına karşı Suudilerin yardımıyla baskı eylemlerine başlamıştır.

İngilizlerin eğittiği söz konusu kişiler halkın dini liderini vatandaşlıktan çıkarmış, birçok kişiyi hapse atmış ve barışçıl bir şekilde faaliyet gösteren siyasi aktivistleri tutuklamıştır.

İngilizler uşaklarının güçsüz ve yenilmiş olduğunu görünce, İngiltere Başbakanı İran İslam Cumhuriyeti ile sorun çıkarmak için bölgeye geldi, bu şekilde uşakları olan ülke yöneticilerinin yenilgisini Bahreyn halkına karşı örtbas edeceklerdi.

İngiltere Başbakanına şunu söylemek gerekir; ‘Amerika bile büyük bir müstekbir olarak bölgeden çekilirken, İngiltere küçük müstekbir olarak ne halt edebilir?’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER