RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kudüs ve El-Halil’de Onlarca Filistinli Gözaltına Alındı

Siyonist güçler, Kudüs ve El-Halil’de onlarca Filistinliyi gözaltına aldı

Kudüs ve El-Halil’de Onlarca Filistinli Gözaltına Alındı
21.12.2016 © RAST HABER
Kudüs’ün kuzeyindeki Şufat Mülteci Kampı’nda dün akşam (20 Aralık Salı) yaşanan çatışmalar sırasında Filistinli bir genç işgal güçlerinin kurşunuyla yaralandı.
Şufat Mülteci Kampı’ndaki Fetih Hareketi sözcüsü Sair El-Fesfus, tepeden tırnağa silahlı onlarca işgal askerinin kampa baskın düzenlediğini,  baskına direnen gençlere göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldırdığını söyledi.
El-Fesfus, Arap kılığına giren işgal askerlerinden bir grubun gençlerin arasına karışarak pusu kurduğunu ve Filistinli beş genci gözaltına aldığını ifade etti.
Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Fesfus, işgal güçlerinin gözaltına alma ve kamptan çekilme sırasında gerçek mermilerle ateş açtığını, gençlerden birinin bu sırada yaralandığını ve sağlık durumu hakkında bilgi edinilemediğini kaydetti.
İşgal polisi ise konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin çalışma izni olmadığı halde Batı Yaka’dan gelen Filistinli işçileri gözaltına almak amacıyla Şufat Mülteci Kampı’na baskın düzenlediğini öne sürdü.
İşgal polisi, Şufat Mülteci Kampı’nda baskın düzenlenen bir işyerinde Filistinli dört işçinin ve işyeri sahibinin gözaltına alındığını bildirdi.
Filistinli gençlerin işgal güçlerine taş attığını kaydeden işgal polisi, işgal güçlerinin de gençleri dağıtmak amacıyla çeşitli yollara başvurduğunu ve yaşları 16-17 arası değişen beş genci gözaltına aldığını ifade etti.
İşgal polisi ayrıca Filistinli gençlerden birinin yaralandığını ve yaralı halde olay yerinden kaçtığını, işgal güçlerinin yaralı genci gözaltına alamadığını söyledi.
El-Halil’in Tarık Bin Ziyad Caddesi’nde ise işgal güçlerinin Filistinli dört genci gözaltına alıp araçlarına el koymasının ardından dün gece işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşanırken, Filistinli gençler Kudüs’te de Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüse Molotof kokteyli attı.
Filistin Enformasyon Merkezi’nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, çatışmalar işgal güçlerinin Tarık Bin Ziyad Caddesi’nde dört Filistinliyi gözaltına alıp bindikleri araca el koyması üzerine patlak verdi.
Filistinli gençlerin olay yerinde toplanıp işgal güçlerini taşa tuttuğu, işgal güçlerinin de Filistinli gençlerin üzerine göz yaşartıcı bomba attığı, çatışmalarda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER