RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kudüs’te Siyonistlere Karşı Eylem

Kudüs’te Filistinli bir genç tarafından siyonistler aleyhinde düzenlenen eylemde üç siyonistin öldüğü bildiriliyor.

Kudüs’te Siyonistlere Karşı Eylem
12.01.2017 © RAST HABER

Filistinli gencin eylemi, kullandığı kamyonu siyonistlerin üzerine sürmesi şeklinde gerçekleştiği bildiriliyor. Sözkonusu eylemde 15 siyonist de yaralandı.

(Filistinli Şehit Gününü İhya Komitesi ile Filistinli ve Arap Şehitlerin Naaşlarını Geri Alma Girişimi’nin çağrısıyla bugün (11 Ocak Çarşamba) işgal rejiminin şehit naaşlarını elinde tutmasını protesto için gösteri düzenlendi.
Gösteriyi organize edenler, şehitlerden bazılarının naaşlarının Rakamlar Mezarlığı’na gömülmesi kararını reddettiklerini, işgal rejimi mezarlıklarındaki ve morglarındaki şehit naaşlarının ailelerine teslim edilmesini istediklerini açıkladı.
Gösteride, Filistinli Şehit Gününü İhya Komitesi’nin bildirisini komite üyelerinden Filistin Halk Partisi lideri Nasr Ebu Ceyş okudu. Bildiride, şehit naaşlarının teslim edilmemesi uygulamasının amacının söz konusu naaşları olası bir esir takası pazarlığında kullanmak olduğu ifade edildi.
Şehit naaşlarının teslim edilmemesinin işgal rejiminin Filistin halkına yönelik keyfi uygulamalarının bir parçası olduğunu kaydeden Ebu Ceyş, Filistin toplumunu topluca cezalandırmayı hedefleyen uygulamanın uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı olduğuna dikkat çekti.
Ebu Ceyş, işgal hükümetine seslenerek, şehitler arasında ayrım yapmadan ve hiçbir ön koşul ileri sürmeden tüm şehitlerin naaşlarını ailelerine teslim etmesini istedi.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER