RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kurtulmuş’tan Türk Askerlerinin Vurulmasıyla İlgili Açıklama

Rus uçaklarının yanlışlıkla El Bab’daki Türk askerinin olduğu bir binayı vurmasını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Bütünüyle bir kazadır” dedi.

Kurtulmuş’tan Türk Askerlerinin Vurulmasıyla İlgili Açıklama
10.02.2017 © RAST HABER

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, El Bab’da görev yapan Türk askerlerinin bulunduğu binanın yanlışlıkla vurulması ve üç askerin hayatını kaybetmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Olayın tüm detaylarıyla aydınlatılması için araştırma yapıldığını kaydeden Kurtulmuş, “İlk bilgiler koordinasyon yanlışlığı, yanlış bir koordinasyon, herhangi bir şekilde maalesef istem dışı meydana gelmiş bir olaydır. Bütünüyle bir kazadır ilk bilgilere göre ama bunun nasıl vuku bulduğu, bu aradaki koordinasyon meselesinin nasıl bu kadar atladığı ortaya konulacaktır. Oradaki mücadelede anlaşılıyor ki çok daha yakın bir koordinasyona ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da kısa süre önce yaptığı açıklamada, Rus uçaklarının Türkiye’den alınan koordinasyonlar doğrultusunda operasyon düzenlediğinin altını çizerek, “Orada Türk askerlerinin bulunmaması gerekiyordu” demişti.

Peskov bugün düzenlediği basın toplantısında, Moskova ve Ankara’nın, El Bab’da 3 Türk askerinin hayatını kaybetmesine yol açan olayın nedenleri konusunda fikir ayrılıklarının bulunmadığını söyledi.

Peskov şu ifadeleri kullandı: “(Olayın) nedenleri konusunda bir tartışma yok. Maalesef, askerlerimiz terörist gruplara hava saldırıları düzenlerken bize Türk partnerlerimiz tarafından verilen koordinatlar doğrultusunda hareket etti, bu koordinatların sınırları içerisinde Türk askerlerinin bulunmaması gerekiyordu.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER