RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kurtulmuş’un ‘Suriye İtirafı’na Dair Çok Konuşulacak Sözler

Kurtulmuş’un ‘Suriye İtirafı’na Dair Çok Konuşulacak Sözler
10.01.2017 © RAST HABER

Millî Gazete yazarı Zeki Ceyhan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Türkiye’nin Suriye’de izlediği politika üzerine yaptığı son iki açıklamayı köşesinden değerlendirerek eleştirilerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş‘un geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Suriye’de izlediği yol üzerine “Suriye politikası baştan yanlıştı” açıklamasında bulundu. Kurtulmuş’un bu sözleri kamuoyunda “Suriye itirafı” şeklinde yorumlanırken Kurtulmuş bir gün sonra yaptığı açıklamayla sözlerinin çarpıtıldığını ileri sürüp “Türkiye olarak Suriye’de durduğumuz yer doğruydu. Hiç şüphemiz yok. Yüzde yüz doğruydu” şeklinde konuştu. Millî Gazete yazarı Zeki Ceyhan ise Kurtulmuş’un her iki açıklamasını köşesinde ele aldı. Ceyhan, “Ah Numan Bey ahhh!” başlıklı yazısında, “Buna inanacak “çok kişi olacağını” hiç sanmıyoruz. Hele hele Külliye çevresinde bu sözlere “kulak asacak” birinin çıkacağına hiç ihtimal vermiyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesi ile durumu açıklamak istersek, “Ok yaydan çıkmış bir kez” demek en doğrusu olur!” dedi.

Zeki Ceyhan’ın (9 ocak 2017 tarihli) köşe yazısı:

Ah Numan Bey ahhh!

MEDYADA önce Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un, “Suriye politikası baştan yanlıştı” şeklindeki sözleri yer aldı! Biz bu sözlerin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rağmen” nasıl söylendiğini merak edip dururken Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan bir açıklama daha geldi! Bu sefer, “Türkiye olarak Suriye’de durduğumuz yer doğruydu. Hiç şüphemiz yok. Yüzde yüz doğruydu” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş birçok siyasinin yaptığı gibi yapıp suçun kendisinde olmadığında başkalarında olduğunu iddia ederek ilk açıklamasının “yanlış anlaşıldığını” savundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş meğer “uluslararası camianın” izlediği politikanın “yanlış olduğunu” söylüyormuş!

Kurtulmuş’un ikinci açıklaması bize Demir Perde Ülkeleri’yle ilgili bir fıkrayı anımsattı.

Demir Perde Ülkeleri’nin birinde adamın biri çekmiş kafayı çekmiş kafayı ve devlet başkanına bir güzel saydırmış.

Hemen yakalayıp karakola götürmüşler. Ve ertesi gün yargıcın karşına çıkarmak üzere nezarethaneye atmışlar.

Yeni güne nezarethanede gözlerini açan adam içine girdiği durumun vahametini kavramış ve “Paçayı nasıl kurtarırım” arayışı ile savunmalar hazırlamaya başlamış.

Karşısına çıkarıldığı yargıç, “Devlet başkanımıza niye saydırdın?” diye sorunca da şöyle cevap vermiş:

“Efendim ben bizim devlet başkanına değil komşu ülkenin devlet başkanına etmiştim o lafları!”

Yargıç bu savunma karşısında pis pis sırıtmış ve şöyle diyerek adama basmış cezayı:

 “Yani ben ‘hangi devlet başkanına’ saydırılacağını bilmiyor muyum?” 

 Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ilk açıklamasından sonra istediği kadar, “Ben uluslararası camianın izlediği politikayı kast etmiştim” desin dursun.

 Buna inanacak “çok kişi olacağını” hiç sanmıyoruz.

 Hele hele Külliye çevresinde bu sözlere “kulak asacak” birinin çıkacağına hiç ihtimal vermiyoruz.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesi ile durumu açıklamak istersek, “Ok yaydan çıkmış bir kez” demek en doğrusu olur!

İnsanlar özellikle de siyasi insanlar başlarının ağrımasını istemiyorsa “bin düşünüp” bir konuşmalılar.

 Bırakın “bin düşünmeyi bir bile düşünmeden” konuşulunca ortaya böyle garip durumlar çıkıyor işte!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ilk açıklamasından sonra istediği kadar, “Ben uluslararası camianın izlediği politikayı kast etmiştim” desin dursun.

  Buna inanacak “çok kişi olacağını” hiç sanmıyoruz.

  Hele hele Külliye çevresinde bu sözlere “kulak asacak” birinin çıkacağına hiç ihtimal vermiyoruz.

  ————-

  HAYIR, NUMAN BEY’E ELEŞTİİRİ VE CEVAP YETİŞTİRİLECEĞİNE, ÖNCELİKLE KOMŞULARLA KAVGACI VE SIFIR DOSTLUK, SIFIR KOMŞULUK ŞEKLİNDEKİ DAVUTOĞLU YÖNETİMİNDEKİ AK PARTİ’NİN ÜLKEMİZE BÜYÜK ZARARLAR GETİRECEK OLAN BU YANLIŞ DIŞ POLİTİKASINA ELEŞTİRİ GETİRSELERDİ KEŞKE ; ÇÜNKÜ BU DAHA ERDEMLİ VE ANLAMLI OLURDU O ZAMAN !!!

  ZAMANINDA İTİRAZ DAHİ ETMEDİĞİNİZ BU YANLIŞLIK İÇEREN VE ZARAR GETİREN BU DIŞ POLİTİKALARIN, KAMUOYUNDA VİCDAN MUHASEBESİ ANLAMI KABUL GÖRECEK OLAN BU ERDEMLİ AÇIKLAMALARINA OLAN İTİRAZINIZIN AHLAKİ TEMELİ NEDİR ACABA ?!

  ZAMANINDA DAVUTOĞLU AKP’SİNİN YURTTA/CİHANDA/KOMŞUDA BARIŞ İÇERMEYEN DIŞ POLİTİKALARINA EN UFAK BİR BİÇİMDE DOSTÇA VE MÜSLÜMANCA BİR İTİRAZDA BULUNULMAZKEN, TERSİNE HÜKUMETİ BU MEVCUT MEZHEPÇİ YANLIŞLARINDA TEŞVİK ANLAMINDA DA MAALESEF ÜLKEMİZDEKİ BU SİYONİST İSRAİL ÇIKARLARI YANLISI OLAN BU MEDYANIN MAALESEF KAHİR EKSERİYETİ BU YANLIŞIN BAŞ MÜSEBBİPLERİNDENDİR ŞÜPHESİZ !!!… BU KONUDA EN UFAK BİR AHLAKİ RAHATSIZLIK HİSSEDİLMEZKEN, ŞİMDİ BU HÜKUMETİN VİCDAN VE KANAAT BEYANINDA BULUNAN VE BÖLGESEL BARIŞA YÖNELMİŞ OLAN DÜZEYLİ MENSUPLARIYLA SÖZÜM ONA HAFİFTEN ALAY İÇEREN MANİDAR KONUŞMALAR YAPMA DERDİNE DÜŞMÜŞLERDİR ÜLKEMİZİN BU İBRETLİK MEDYA ELEMANLARI !!!…

  SİZ ÖNCELİKLE KENDİNİZİ DÜZELTİN KENDİNİZİ !!!… KENDİSİNİ POZİTİF ANLAMDA DÜZELTMEYE ÇABALAYAN MEVCUT HÜKUMETE GÖLGE ETMEYİN YETER !!!…

  10.01.2017 10:28 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER