RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Lavrov’dan Çavuşoğlu’na Hizbullah Cevabı

Lavrov’dan Çavuşoğlu’na Hizbullah Cevabı
21.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Moskova’da gerçekleşen Suriye savaşına dahil olan 3 ülkenin Dışişleri Bakanı toplantısı sonrası yapılan basın açıklamasında; Rusya, İran ve Türkiye’nin savaşı sonlandırma konusunda anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Basın toplantısında Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov; “Üç ülkede, Suriye’de öncellikle rejim değişikliği olmaması konusunda uzlaştı diyerek, hedefin Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünün korunması ve teröre karşı mücadele olduğunu belirtti.”

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif: IŞİD ve “Nusra’ya” karşı ortak mücadele edilmesini önemini belirtti. İranlı bakan: “Ülkelerin bu grupları birbirinden ayırmaları çok önemli, çünkü bu kalıcı ateşkese neden olacaktır. Terörist grupların hiçbir ülke için geçici veya kısa dönemli faydası olmaz” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: “Suriye’de kalıcı çözüm siyasi çözümdür. Ateşkesin tüm Suriye geneline yayılmasından bahsediyoruz. Burada terör örgütlerini, DEAŞ’ı, El Nusra’yı saymıyoruz, onlarla mücadelemiz devam edecek. Ama rejim, muhalifler, bir de dışardan gelen gruplar var. Hizbullah var, başka gruplar var. Dolayısıyla tüm bu gruplara bu yardımların kesilmesi lazım.

Çavuşoğlu’nun bu açıklamasına karşılık Rus Dışişleri Bakanı Lavrov: Suriye’de faaliyet gösteren bazı grupların Beşar Esad hükümeti tarafından davet edildiğini belirterek, Hizbullah’ın Suriye’de yasal güç olduğunu hatırlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Çavuşoğlu’nun bu açıklamasına karşılık Rus Dışişleri Bakanı Lavrov: Suriye’de faaliyet gösteren bazı grupların Beşar Esad hükümeti tarafından davet edildiğini belirterek, Hizbullah’ın Suriye’de yasal güç olduğunu hatırlattı.

  ————

  Şimdi akıllıca, uyumlu ve dostça stratejik ilişkilerde bu tür gereksizliklere ne gerek vardı ki ?!

  Neden Lavrov bu hatırlatmada bulunsundu ki ?! Neden ille de samimi, stratejik ilişkilerinizde gereksiz uyum sorunları yaşıyorsunuz ki ?! Bence başarılı stratejik bir dostluk için bu gereksizliklere hiç gerek yok !!!…

  21.12.2016 4:15 pm
 • MALCOLM-XX ;

  SURİYE’NİN İÇ İŞLERİNE MÜDAHALE ANLAMI ÇIKARILACAK TAVIRLARDAN KAÇINALIM BENCE Kİ ORTAK DOSTLUĞA BİR ŞEY KAZANDIRMAZ, YANLIŞ MI ?!…

  21.12.2016 4:19 pm
 • haci bayazit ;

  Allah’ın selamı rahmeti,
  dünyanın emniyeti islam’ın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı hüseyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

  Akıl sahipleri devletler din adamı maneviyat ehlinin halkı Allah’ın hesabına yatkın hazırlaması ile kurulur; yıkılmasıda din adamının maneviyat dan uzaklaşıp halkı şeytanın hesabına yatkın hazırlaması ile olur. Değişmez ilah kural içerisinde; tayyip erdoğan hem çok şanslı hem çok şanssız; şanslı olması insanları şeytanın hesabına yatkın hazırlayan muviyenin takipcisi mısır’da israil adına Suriye’ye sefer açan munafık kardeşlerin türkiyedeki uzantısı siyasal islamcıların ‘takipcileri ile cehennem arasında köprü olmasının’, açığa çıkması; şanssız olması ise devletin’de onun zamanında çömkme aşamasına girmesi.haci bayazit

  21.12.2016 6:07 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER