RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Lübnan Önemli Bir İsmini Kaybetti

Düzenlenen merasime her kesimden yoğun ilgi vardı…

Lübnan Önemli Bir İsmini Kaybetti
28.12.2016 © RAST HABER
Lübnan Cebhe-tul Amel-il İslami Hareketi liderlerinden Şeyh Abdulnasir el-Cibri hakkın rahmetine kavuştu.
2006 yılında Temmuz savaşıyla birlikte kurulan el-Amel Hareketi yöneticilerinden Şeyh el-Cibri, İslam âleminde vahdet çalışmaları ve Siyonist işgale karşı İslami direnişe verdiği destekle tanınıyordu.
İslam âleminin zor günler yaşadığı günlerde önemli açıklamalarda bulunarak Sünni-Şii kardeşliğine değinen ve bunu neredeyse bütün konuşmalarında dile getiren Şeyh Cibri, son konuşmalarının birinde İslam’ın cihat ve direnişe önem verdiğini, bu yolda önceliğin işgal altında olan Filistin topraklarının olduğunu dile getirmişti.
Geçtiğimiz hafta 22 Aralık Perşembe günü hayatını kaybeden ve Cuma gecesi defnedilen Şeyh Cibri, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen taziye meclisinde anıldı. Düzenlenen merasime her kesimden yoğun ilgi vardı.
Ehlibeyt Âlimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Akaras, Cebhe-tul Amel-il İslami Hareketi’ne gönderdiği mesajda Şeyh Cibr’in vefatından dolayı duydukları derin üzüntüyü dile getirdikten sonra ömrünü İslam’a ve Müslümanların birliğine adayan Şeyh Cibr’e rahmet temennilerinde bulunduğunu ifade ederek ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.
ehlader
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER