RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Mahmut Abbas’tan Putin’e Çağrı

Mahmut Abbas’tan Putin’e Çağrı
14.01.2017 © RAST HABER

Filistin Özerk yönetim başkanı Mahmut Abbas, Rusya devletbaşkanı Vladimir Putin’e gönderdiği mektubunda, Amerikan elçiliğinin Telaviv’den Kudüs’e aktarılmasına engel olmasını istedi.

Lübnan el-Mayadin televizyonunun bildirdiğine göre Mahmud Abbas, Putin’in Trump ile olan samimi arkadaşlık ilişkilerinden yararlanarak Amerikan elçiliğinin Kudüs’e aktarılmasına engel olmasını temenni ettiğini söyledi.

Filistin Özerk Yönetimi Başkanı daha önce de Fransa, Çin liderleri ile Almanya başbakanı, İngiltere başbakanı, AB başkanı, Afrika birliği , İslami İşbirliği Teşkilatı, bağlantısızlar hareketi ve Arap birliğine de benzer mektuplar göndererek onlardan da Amerika’nın kendi elçiliğini Telavivden Kudüs’e aktarmasına engel olmalarını istemişti.

Abbas: Bu yıl Filistin’in özgürlük yılı olmalıdır

Fransız Le Figaro gazetesine açıklamada bulunan Filistin Özerk Yönetim Başkanı Mahmud Abbas, Amerika elçiliğinin Telaviv’den Kudüs’e aktarılmak istenmesine temasla, ABD’nin bu girişiminin işgal altındaki topraklarda barış sürecine sıkılmış son kurşun olabileceğini bildirdi.

ABD’nin yeni seçilmiş başkanı Trump’ın, ABD elçiliğini Beyt’ul Mukaddes’e aktarması durumunda Filistin-İsrail sorununun çözümünde Amerika’nın artık kendi tüm meşruluğunu kaybedeceğini belirten Mahmud Abbas, Paris konferansına da temasla bu konferansın Filistin ve İsrail arasında barış ve uzlaşmanın sağlanması için en iyi fırsat olabileceğini söyledi.

Yarın Paris, 70 ülke ve uluslararası örgütün katılımıyşla Filistin meselesiyle ilgili bir konferansa ev sahipliği yapacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER