RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Mehmetçik Kimin Vatanında Neyin Uğruna Şehit Düşüyor?

Mehmetçik Kimin Vatanında Neyin Uğruna Şehit Düşüyor?
27.12.2016 © RAST HABER

Yeni Mesaj gazetesi yazarlarından Muharrem Bayraktar “Bu tuzağa bizi kim itti?” başlığıyla kaleme aldığı yazısında; Türk askerlerinin El Bab’ı ele geçirmek için Suriyeli muhaliflerle omuz omuza savaştığına buna karşın Özgür Suriye Ordusu mensubu teröristlerin herhangi bir saldırı karşısında müttefikleri gördüğü Mehmetçiği yalnız bırakarak kaçtığına ve bütün bu olayların sonucunda da Türk askerlerinin Suriye’de şehit olduğuna” ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Muharrem Bayraktar bugün Yeni Mesaj gazetesinde ve söz konusu gazetenin web sitesinde yayımlanan yazısında Özgür Suriye Ordusu’nun Mehmetçiği yalnız bırakarak kaçtığını belirterek:

“Kendi vatanları için savaşıp kan dökmeleri gereken bu silahlı unsurlar kaçıp kaçıp kahramanlık yaparken, Mehmetçik onların vatanında şehit düşüyor” ifadesinde bulundu.

Bayraktar’ın “Bu tuzağa bizi kim itti” başlığıyla kaleme aldığı yazısındaki konuyla ilgili kısım şu şekilde:

“Türk askeri var gücüyle El Bab’ı ele geçirmek için savaşıyor. Yapılan bütün resmi açıklamalarda TSK’nın Suriyeli muhaliflerle omuz omuza savaştığı deklere ediliyor. Oysa gelen haberler ÖSO’ya bağlı muhalif unsurların zoru gördüklerinde tabanları yağlayıp kaçtıkları yönünde. El Bab’ta aralık ayı başında 5 şehit verdiğimiz çatışmada Mehmetçikler var güçleriyle savaşırken, yanımızdaki ÖSO mensuplarının neredeyse tamamı kaçmış. Sadece 2-3 kişi kalmış.

Yeni Çağ’dan Ahmet Takan’ın “Suriye bataklığında acı gerçek: ÖSO, Mehmetçiği sattı” başlığıyla yayımlanan (1 Aralık 2016) yazısında bu durum ayrıntılarıyla anlatılıyor.

16 şehit verdiğimiz son çatışmada ise benzer durum yaşanmış ama bu defa yanımızda 30-40 ÖSO mensubu varmış.

Yani omuz omuza savaşmak için yola çıktığımız muhalif silahlı gruplar ilk fırsatta bizi satıyor, bu kesin.

Bu muhaliflerin önemli bir kesimi Suriye kökenli… Ve sözüm ona kendi topraklarını savunmak için silahlandılar. Ama aralarında 400-500 dolara gündüz ÖSO’cu gece IŞİD’çi olanların sayısı hiç de az değil.

Kendi vatanları için savaşıp kan dökmeleri gereken bu silahlı unsurlar ‘kaçıp kaçıp’ kahramanlık (!) yaparken, Mehmetçik onların vatanında şehit düşüyor.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • asç ;

    Emevi Dini Vatancılık
    Ne mehmetçiği, ne vatani, ne şehadeti hepsi yalan hepsi uyduruk din, hepsi münafıklık emevicilik İnsaniyetin olduğu her yer insan için vatandir ve imanin hakim olduğu yer ancak mümin için vatandır. Doğru iseler vatan şehadet edebiyati yapanlar gitsinler şehit olsunlar
    Ciahd izni veya emri ancak peygamber veya vesi ve imam verebilir

    27.12.2016 3:18 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER