RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Mersin’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Şaşırtan Cevap

Mersin’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Şaşırtan Cevap
04.02.2017 © RAST HABER

Mersin Şehir Hastanesi ve Yapımı Tamamlanan Kamu Yatırımlarının Açılış Töreni’nde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinden önceki dönemleri kast ederek, “O sisteme evet mi hayır mı?” diye sordu. Vatandaşlar hep bir ağızdan “evet” diye cevaplayınca Erdoğan sorusu yineledi. Bir kez daha “evet” cevabını duyan Erdoğan son kez de “Bu sisteme evet mi hayır mı?” diye sordu. Vatandaşlar ise evet ve hayır arasında karışık seslerle cevap verdi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Mersin Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptı. Açılışta toplanan kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, kendisini dinleyen vatandaşlarla “evet”, “hayır” anlaşmazlığına düştü.

 “NİSANDA SANDIK GELİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nisan ayında sandık geliyor. Sandık geldiğinde evete hazır mıyız? Mersin geçen seçimlerde olduğu gibi sandıkları patlatmaya hazır mı?” ifadelerini kullandı.

 ‘EVET’ VE ‘HAYIR’ KARIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşı özellikle 40’ın üzerinde olanların hastanelerin eski durumunu iyi bildiklerini dile getirerek, “Hastane bulsanız doktor bulamazdınız, doktor bulsanız cihaz bulamazdınız. Bir yıl sonraya röntgen. İlaç alamazsınız. Doktor beş ilaç yazar ikisi var üçü yok. İlaç bulsanız para bulamazdınız. Velhasıl bırakın tedavi olmayı sağlam girenin hasta çıktığı bir sağlık düzeni vardı.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, konuşmasının devamında “O sağlık düzenine evet mi, hayır mı?” sorusuna Mersinliler “Evet” diye bağırarak cevap verdi. Erdoğan bunun üzerine soruyu bir kez daha yeniledi, yine “Evet” cevabını alınca gülerek, “Karıştırıyorsunuz” dedi.

 

 ajanslar
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER