RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Mescid-i Aksa’nın Altında Bir Yahudi Şehri Oluştu

Mescid-i Aksa’nın Altında Bir Yahudi Şehri Oluştu
13.02.2017 © RAST HABER

Ankara İnanç Platformu’nun gerçekleştirdiği 571. Hafta basın toplantısında Filistin’de yaşanan İsrail zulmü dile getirildi. Açıklamada, “Hayali Süleyman heykelini dikmek için Mescidi-i Aksa’nın altında kazılar çok yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu kazılar neticesinde Mescid-i Aksa’nın altında bir Yahudi şehri oluştu” denildi. 

 İSRAİL, ZULMÜNÜ HER GÜN ARTTIRIYOR

Siyonist İsrail Devleti’nin Filistin’de yaptığı zulümlerin boyutunun her geçen gün arttığına dikkat çekilen açıklamada, zulümler şöyle anlatıldı: Mescid-i Aksa’da namaz kılmak için gelen Müslümanlara 50 yaşın üzerinde olmak gibi olumsuz şartlar konularak Mescid-i Aksa’ya girişleri engellenmektedir. Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekân olarak bölmeye çalışarak Burak Duvarını işgal ettikleri gibi burayı tamamen ele geçirmeye çalışıyorlar. Yahudi yerleşimciler her gün İsrail askerlerinin himayesinde günlük Mescid-i Aksaya baskınlar düzenliyor. Hepinizin bildiği son zamanlarda yapılan Mescid-i Aksa’nın kapatılması ve ezanın yasaklanması gibi girişimlerde bulundular.  

 BU ZULME KARŞI MÜSLÜMANLAR NE YAPMALI?

İsrail’in bölgede yaşanan olumsuzluklardan faydalanarak Filistinlilere ait toprakları gasp ettiği, mukaddesatımızın çiğnendiği, mahremimize el uzatıldığı bir zamanda  “Müslümanlar olarak üzerimize düşen görevler nedir?” diye sorularak yapılan açıklamada, “Kudüs’te Mescid-i Aksa’da İsrail’in Filistinlilere karşı yaptıklarını dünya kamuoyuna duyurmak ve ifşa etmek. İsrail ürünlerini İsrail’in yaptığı zulme ortak olmamak için boykota devam etmek. Kudüs ve Mescidi Aksa’yı ziyaret ederek Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek. Türk hükümetinin Filistin’deki zulümlere karşı sesiz kalmaması için girişimlerde bulunmalıyız” denilerek üzerimize düşen görevlerin ne olduğu vurgulandı.

 GAZZE VE KUDÜS ÖZGÜR OLACAKTIR

Açıklamanın sonunda ise geçtiğimiz günlerde Siyonist İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıların vahşi bir saldırı ve savaş suçu olduğu, uluslararası mahkemelerde bu saldırıyı gerçekleştirenlerin yargılanması gerektiği belirtilerek, “Türkiyeli Müslümanlar olarak bu saldırıları şiddet ve nefretle kınıyoruz. Elbette yakında Filistin, Gazze ve Kudüs özgür olacaktır” denildi.

milligazete
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Samral Guluzadeh ;

    Başlıkta Mescid-i Aksa yazmışsınız, ama resim olarak Kubbetus-Sahra camisinin resmini koymuşsunuz. Lütfen düzeltin. Mescid-i Aksa siyah kubbeli, minareli, siyah gümbezli olan.

    13.02.2017 11:28 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER