RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Mesele Vatan, Bayrak Meselesidir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu; referandumda olayın CHP, HDP olayı olmadığını, meselenin Türkiye, vatan meselesi olduğunu söyledi.

Mesele Vatan, Bayrak Meselesidir
05.02.2017 © RAST HABER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il ve ilçe başkanları toplantısında konuştu.

“MESELE VATAN, BAYRAK MESELESİDİR”

Parti örgütlerinin referandumdan ‘hayır’ çıkması için sıkı çalışması gerektiğini söyleyen CHP Lideri,Bu olay bir CHP, MHP, AK Parti, HDP, Saadet Partisi, Vatan Partisi olayı değildir. Bu olay bir Türkiye meselesidir. Mesele vatan, demokrasi, bayrak meselesidir” diye konuştu.

“BENİ DİKKATLE DİNLEMENİZİ İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları;

“Beni dikkatle dinlemenizi istiyorum. Demokrasi oylanacak. Hepimizin sorumluluğu var. Sadece CHP’nin değil bütün partilerin sorumluluğu var.

Partilere üye olmayan vatandaşların da sorumluluğu var. Aydınların da çiftçilerin de sorumluluğu var. Çünkü hepimiz bu topraklarda birlikte yaşamak istiyoruz. Yaşam tarızmı, fikirlerimiz farklı olabilir. O nedenle bu referandumun çok önemli bie değeri var. O nedenle heyecanımız akılla dengeleyeceğiz. Nerede ne konuştuğumuzu çok iyi bileceğiz.

Düşünerek vatandaşların sandığa gitmesini isteyeceğiz.

EV EV GEZECEKSİNİZ

Bu mesele bir parti meselesi değildir. Bu mesele bir demokrasi, adalet meselesidir. Ev ev gezeceksiniz. Herkese anlatacaksınız.

CAMİYE SİYASETİ SOKUYORLAR

Bu düzenlemeyle camiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokuyorlar. Adaletsiz bir devlet olabilir mi? Bir ülkenin başkanı, görev süresine bakmadan Meclis’in fesh etme yetkisine vicdanınız nasıl bakıyor diye sorun.

Başkan yardımcıların nitelikleri belli mi? Belli değil. Amca çocukları, dayı çocukları olabilir. Eğitim durumu belli değil. Bunların paralarını biz vereceğiz. Bu olay bir CHP, MHP, AK Parti, HDP, Saadet Partisi, Vatan Partisi olayı değildir. Bu olay bir Türkiye meselesidir. Mesele vatan, demokrasi, bayrak meselesidir.

MİLLETVEKİLİ SAYISI 600’E ÇIKIYOR

Milletvekili sayısı 600 kişiye çıkıyor. Gensoru veremiyor, güvenoyu veremiyor. Niye Meclis’e geldiler? Her vatandaşın düşünerek sandığa gitmesi gerekiyor.

Devletin yapısını istediği gibi değiştirebilecek. Maliye Bakanlığını kapatıp, finans bakanlığı kurabilecek. Milli Savunma Bakanlığını kapatıp, Savaş Bakanlığı yapabilecek. Bu yetkiler şimdi TBMM’nin elindedir. Elinizi vicdanınıza koyun, hangisi doğru. Meclis’in aldığı karar mı, bir kişinin verdiği karar mı doğru? Bütün mesele vatandaşlara samimi olarak anlatmak.

Devletin işleyişini bir kişi belirleyecek. Kim müsteşar kim büyükelçi olacak… Bir kararname bizim oğlan müsteşar olacak. İlkokul mezunu, olsun diyecekler. Bu yetki verilir mi? Devlette liyakat bozulur mu? Bir kişiye bunların hepsini niye teslim ediyoruz? Türkiye Cumhuriyeti’ni seçimle gelenler yönetti. İtirazımız oldu mu? Olmadı.

Cumhurbaşkanı yurtdışına gitti, kim temsil edecek? Başkan yardımcısı. Milletvekili olacak mı, olmayacak. Vefat etti, kim yönetecek? Seçimle geleni baştacı yapacağız. Bu değişiklikle demokrasiyi askıya alıyorsunuz.”

Ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  BU MESELE , ” Mesele Vatan, Bayrak Meselesidir” den ZİYADE (ÇÜNKÜ BU SEÇİM SONUCUNDA, ” VATAN YA DA BAYRAK MI DEĞİŞECEK, CHP SAÇMALIYOR ?! ” ŞEKLİNDE, CHP İFADELERİNİ ÇÜRÜTECEK YA DA ANLAMSIZ KILACAK TEZLER, KARŞI SUÇLAMALAR GETİREBİLİR AK PARTİ YÖNETİMİ !) , MİLLET İRADESİNİ BİR KİŞİYE VERME, BİR KİŞİDE TEHLİKELİ BİR BİÇİMDE TOPLAMA MESELESİDİR; MİLLETİN İRADESİNİN DIŞLANMASI, ÖTELENMESİ MESELESİDİR !…” DENİLMESİ GEREKİR !!!…

  CHP’NİN İNANDIRICI BİR BİÇİMDE REFERANDUMDA HALKA GÖTÜRMESİ GEREKEN ÇOK ÇOK ÖNEMLİ, ETKİLEYİCİ VE GERÇEKÇİ OLAN 5 MADDE VARDIR VE CHP, BU GERÇEKÇİ MADDELERLE HALKA GİTTİĞİNDE HALKIN CEVABI ŞÜPHESİZ VE KESİN BİR TARZDA HAYIR OLACAKTIR !!! …

  İŞTE BU 5 MADDE :

  1- Meclis’in etkinliği azalıyor

  (MİLLETİN, VEKİLLERİ VE PARLAMENTER MECLİSİ SEÇEREK VE DE İYİ/KÖTÜ DENETLEYEREK OLUŞTURDUĞU BU DEMOKRATİK NİSPİ TEMSİL YÖNETİMİNDE VAR OLAN MİLLETİN TÜM YÖNETİM YETKİLERİNİN, BU MİLLETİN KENDİSİNDEN ALINARAK VE BU MİLLETİN DE YARISINDAN FAZLASININ DEMOKRAT VE HOŞGÖRÜLÜ BULMADIĞI İÇİN BENİMSEMEYİP, ŞİDDETLE REDDETTİĞİ BİR İNSANDA ÇOK ÇOK TEHLİKELİ BULUNAN BİR BİÇİMDE TOPLANMIŞ OLMASI NEDENİYLE, TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SONUÇLARIN ORTAYA ÇIKIYOR OLMASI GİBİ GÜÇLÜ NEDENLERİN BULUNMASI – SONUÇTA ADI OLAN AMA TADI OLMAYAN KUKLA BİR MECLİSİN ORTAYA ÇIKIYOR OLMASI GİBİ…)

  2- Yargı bağımsızlığı zarar görüyor

  (YARGI BAĞIMSIZLIĞI ZARAR GÖRDÜĞÜ GİBİ, YARGININ, EŞİT VE ADİL YARGI İLKESİNİ ZORLAŞTIRARAK , ADALETİN HERKESE – CUMHURBAŞKANINA – EŞİT VE ADİL VATANDAŞLIK ŞARTLARI İÇERİSİNDE ULAŞMASINI ENGELLİYOR OLMAK, ZORLAŞTIRMAK VE BU YOLLA DA, YARGININ ETKİNLİK ALANLARINI KISITLAMIŞ OLMAK GİBİ !)

  3- Yetkiler tek elde toplanıyor

  (MECLİS VE VEKİLLERİN YETKİLERİ KISITLANIR VE TÜM ÖNEMLİ YETKİLER DE MİLLETİN VEKİLLERİNDEN ALINIP, BİR KİŞİYE VERİLİRSE OLACAĞI BUDUR, SONUÇ KAOSTUR, VE ALLAH MUHAFAZA DAHA KÖTÜ GELİŞMELERDİR TABİİ Kİ !)

  4- Cumhurbaşkanı’na Meclis’i fesih yetkisi veriliyor

  (ŞAYET MİLLET VERİYORSA MECLİSE BU YETKİYİ, CB. DEĞİL HERHALDE, YİNE MİLLET ALMALI MECLİSTEN BU YETKİYİ, ÖYLE DEĞİL Mİ ?! CUMHURBAŞKANINDAN DA, MECLİSTEN DE TÜM YETKİLERİ MİLLET ALACAK ŞEKİLDE DİZAYN EDİLMELİ HUKUK MADDELERİ VE EĞER SUÇLULUK DURUMLARI VAR İSE YARGININ KARŞISINA ÇIKARILMAKTAN DA ASLA KESİNLİKLE İMTİNA EDİLMEMELİDİR !!!… HER BİREY VE KURUM, YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN HUKUK DÜZENLEMELERİNDE, HER ZAMAN YARGIYA HESAP VEREBİLİR DURUMDA OLMALIDIRLAR !…)

  5- Yüzde 10’luk seçim barajı kalkmıyor.

  (ÜLKEYE GERÇEK SİYASAL BARIŞ, ADALET VE DEMOKRASİ GETİRİLMESİ ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELLERDEN BİRİDİR VE KESİNLİKLE GERÇEK DEMOKRASİLERDE BU BARAJ SIFIR DÜZEYİNDEDİR ! SEN , HER ZAMAN MİLLİ İRADE, MİLLİ İRADE DEYİP DURACAKSIN, SONRA DA MİLLİ İRADENİN % 10’UNA SÜREKLİ KÜFREDİP DURACAKSIN VE BUNA DA DEMOKRASİ DİYECEKSİN ÖYLE Mİ ? VALLAHİ KUL HAKKI VAR , GÜNAH VE BÜYÜK AYIPTIR DOĞRUSU !…)
  AFERİN SAADET PARTİSİ GÜZEL TESPİTLER YAPMIŞ DOĞRUSU !!!…
  AMA BİZ SÖZE DEĞİL, ONURLU DURUŞA VE TAVIRA, AMELE BAKARIZ TABİİ Kİ !!!…
  ONURLU DURUŞ DA, SÖZDE KALMAYAN DURUŞTUR ELBETTE Kİ !!!…

  05.02.2017 7:15 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Kılıçdaroğlu sözünü tutmadı

  Açıklamasında BTP ile CHP arasında 7 Haziran seçimleri öncesindeki görüşmeleri hatırlatan Abdullah Terzi şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: “Ben şunu özellikle hatırlatmak istiyorum, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde CHP’nin tabanından genel merkezlerine yoğun bir talep oldu. Bunlar bize de iletildi yani CHP ile birlikte bir ittifak içerisinde olmamız için yoğun teşkilat talepleri oldu. Bu CHP tabanından da genel merkeze yansıdı. Bunun üzerine bizler de bu sese kulak vererek Sayın Kılıçdaroğlu ile 2016 öncesi görüştük. Bu görüşmede Genel Başkan Yardımcılarımız Fuat Şengül ve Selim Kotil de vardı. Biz o görüşmede gerekçelerimizi ifade ettik, kendileri de ifade etti ve 3 kez “tamam, ben bu işin olmasını istiyorum. Ben size haber vereceğim” dedi. Maalesef 15 gün sonra hangi çevrelerin, lobilerin etkisiyle olduğunu bilemiyoruz ama Sayın Kılıçdaroğlu hayır cevabını verdi.”

  ‘Size nasıl güvenip yola çıkacağız’

  BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi eleştirilere karşılık verdiği açıklamasında CHP’ye şu dikkat çekici cevabı verdi: “Şimdi bugün bize bu kesimden bu eleştirileri yönlendiren arkadaşlar Sayın Kılıçdaroğlu’na, “siz bu hayır cevabını kimin etkisiyle ve kimin tesiriyle verdiniz” diye sorsunlar. Biz şimdi bu şartlarda sizin kim adına davrandığınızı anlayamadığımız bir ortamda sizinle nasıl ittifak edeceğiz ve yola çıkacağız” ifadelerini kullandı.”

  ——————-

  TABİİ Kİ BTP’NİN, CHP’YE BAĞLI OLMADAN , ÜLKEDEKİ TÜM YETKİLERİN, ÇOK TEHLİKELİ BİR BİÇİMDE TEK KİŞİDE TOPLANMAMASI AÇISINDAN ‘HAYIR ‘ OYU VERMELERİNİ İSTERDİM, ÜLKE HALKI MUHALEFETİNİN SELAMETİ AÇISINDAN O AYRI BİR KONUDUR AMA GERÇEKTEN BTP’NİN, YENİ MESAJDAKİ BU CHP LİDERİNİN KARANLIK GİBİ GÖRÜNEN BU TUTUMU HAKKINDAKİ AÇIKLAMASI DA, BENDENİZE ÇOK ÇARPICI VE ŞOK EDİCİ GELDİ GERÇEKTEN !…

  CEVAP BEKLEYEN VE ÇOK KARANLIK GİBİ GÖRÜNEN ÖNEMLİ SORULARDIR BUNLAR VE BEN BU SORULARI ÇOK CİDDİYE ALIYORUM DOĞRUSU !!!…

  06.02.2017 2:06 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER