RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Mezhep Savaşı Yok, Mezhep Çığırtkanlığı Var

Mezhep Savaşı Yok, Mezhep Çığırtkanlığı Var
20.12.2016 © RAST HABER

Şu soruyla başlamak istiyorum. Daeş’in (Işid’ın), Nusra’nın, Boko Haram’ın, Ensaruş Şeria’nın mezhebi nedir? Taliban’ın, Elqaide’nin mezhebi nedir? Ahraruş Şam, Fethu’l İslam, Fethu’ş Şam Nureddin Zengi v.s bir sürü ruh hastası unsurlardan müteşekkil bunca cinayet şebekesinin mezhebi nedir? (…)Eğer bunların mezhebi var ise niye kendi mezhebine mensup olanları öldürüyorlar?

(…)Sözde İslamcı yazarlar bu canilerin mezhebi kimliğini ve beslendikleri kaynakları, fetva mercilerini neden kurcalamıyorlar? Çünkü bunların başta İslama ve ikinci etapta ise Ehl-i Sünnete vurdukları darbe ve açtıkları yaranın acısı onlarca yıl devam edecektir. Açık bir dille ifade ediyorum. Ehl-i Sünnet tamamen bunlardan uzaklaşmadıkça kan kaybetmeye devam edecektir. Bunlar İran ve Avrupa’nın ortak projesinin neticesidir şeklindeki yalanlar da işe yaramayacaktır.

(…) İşid Musul’a girdiği zaman bunu bir sünni devrimi olarak yansıtmaya ve kutlamaya çalışanlar şimdi ise terörün dini olmaz, Bunların İslam ile uzaktan ve yakından irtibatı yoktur demeye başladılar. Ne oldu? Değişen nedir? Türkiyede bunlar bombaları patlattıklarında dinle, sunnilikle irtibatları kopmaya başladı.

Başbakanaın bir zamanlar basın danışmanlığını yapan Akif Beki, Işıd Musul’a girdiğinde Hürriyet gazetesinde Musul’da olup bitenleri bir “ Sunni Devrimi” olarak yorumlamıştı.

(…) Gerçek şu ki, bunların Iraktaki cinayetlerinin de kahir ekseriyet Ehl-i Sünnet kardeşlerimizdir.

Suriye’de altı senedir bunlar 100 binin üzerinde Suriye askerini öldürdüler, eminim ki bunun doksan bini Suriye’nin Ehli sünnet evlatları olmuştur. Bir o kadar da sivil öldürüp kesmişler. Bunların da çoğunluğu Ehl-i Sünnet, Buna ilaveten envai türlü cinayetle işlediler…

Türkiyedeki bazı çevreler ve kalemlerde bin bir çeşit yalan, iftira asparagas haberler, sahte raporlar ile Türkiye’deki kamuoyunu siyasetin istediği şekilde yanlış yönlendirip bulanık sudan balık avlamaya çalıştılar. Hatta mezhep savaşından da öteye Küfür İslam savaşı görünümü vererek yüzlerce gencimizin bu bataklığa saplanmasına sebebiyet verdiler…

Suriye müftüsü Şeyh Hasun’un Çeçen bir grupla diyaloğu oldukça ilginçtir:

Bu ayrıntılı değerlendirme için aşağıdaki linke başvurabilirsiniz:

https://rasthaber.com/buyuk-bir-yalan-mezhep-savasi/

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER