RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Moskova Deklarasyonu Yeni Bir Dünya Düzeni Başlangıcı mı?

Moskova Deklarasyonu Yeni Bir Dünya Düzeni Başlangıcı mı?
26.12.2016 © RAST HABER

Milletlerin kaderini şekillendirmiş, tarihin akışını değiştirmiş, tüm bölgesel ve küresel dengeleri altüst etmiş siyasi olay ve antlaşmaların pek çoğu genel halk açısından yaşandığı an itibariyle hak ettiği değer ve önemi görememiştir. Genel açısından bu tür olay ve antlaşmaların ne manaya geldiği bu olayların sonuçları açığa çıktıkça anlaşılmıştır.

İran, Rusya ve Türkiye arasında “Suriye eksenli” olarak imzalanan “Moskova Deklarasyonu” kanaatimce bu türden bir gelişmedir. Mutabakatın sahaya ne kadar yansıyabileceği ve özellikle de Türkiye’nin yol, yöntem, ideoloji, sosyal ve siyasal şartları itibariyle imzasının ardında hangi oranda sabit durabileceği konularına gerekli rezervleri koyarak (ki bu iki durumu ancak bekleyerek gözetleyebileceğiz) şu tespiti yapmakta bir beis görmüyorum: “Moskova Deklarasyonu, öncelikle bölgesel yeni bir Ortadoğu düzeninin ve buna bağlı olarak ta küresel yeni bir dünya düzeninin kapılarını aralama potansiyelini bağrında taşımaktadır.”

Kanaatimce şu an pek çok değerli okuyucunun zihninde iki soru belirmekte. Birincisi: “Moskova Deklarasyonu’nda imza altına alınan nedir ki, bu denli iddialı bir öngörüde bulunuyorsunuz?” İkincisi ise: “Sen nerede yaşıyorsun? Türkiye’de hala devam etmekte olan yaklaşım, söylem ve eylemleri görmüyor musun?”

>>YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ<<

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • asç ;

  Şaşırılacak ve Hayret edılecek bir durum müminler hain münafıklardan hayır beklesın
  İhanet onların dini her şey değişebilir ama münafıkların hain dinleri değişmez
  Rabbimiz onları ihanetleri ile kahretsin öfkeleri ile ve müminlara olan kıskançlıkları ile lanet etsin

  26.12.2016 10:01 am
 • Haydar ;

  Sayın asç rumuzlu yorumcu, karşılıklı lanet ve küfürle itham dışında milyonlarca insanın helakıyla ve müslümanların ülkelerinin yakılıp yıkılmasına sebep olan bu fitne ateşinin söndürülmesi ve hayalinizin bile yetişemeyeceği daha büyük fitnelerin önlenmesine yönelik değerli önerilerinizide paylaşırsanız daha faydalı olur. Böyle hassas dönemlerde ağzımızdan çıkan her kelimenin fitne ateşine odun taşımak olup olmadığını iyi düşünmemiz gerekir.

  26.12.2016 8:12 pm
 • MALCOLM-XX ;

  AK PARTİ, HALK KATINDAKİ DESTEK ŞANSINI ZORLUYOR VE KENDİ GELECEĞİNİ BÜYÜK BİR TEHLİKEYE ATIYOR MAALESEF ; ÇÜNKÜ, KESİNLİKLE KAYBEDECEK BU BAŞKANLIK OYLAMASINDA !!!…

  BU BİR İDDİA DEĞİL, SAĞLAM, SAĞLIKLI BİR SAPTAMADIR Kİ, AK PARTİ’NİN BUISRARLI DAVRANIŞININ OLUMSUZ KARŞILIĞINI HEP BİRLİKTE BEKLEYİP, GÖRENLERDEN OLACAĞIZ ŞÜPHESİZ !!!…

  28.12.2016 11:45 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER