RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Muaz El- Khatibin Suriye’de Terör Estiren Silahlı Gruplara Öfkesi ve Paralı Grupların Mahiyeti

Muaz El- Khatibin Suriye’de Terör Estiren Silahlı Gruplara Öfkesi ve Paralı Grupların Mahiyeti
22.12.2016 © RAST HABER

Suriyede olayların başladığı ilk dönemde muhalefetin başkanlığını yapan El-Khatib, sözde muhalefetin her bir grubunun belli bir ülkenin istihbaratı ve aynı zamanda menfaatlerine hizmet ettiğini ve onlar adına çalıştığını ve bu gruplardan hiç birisinin Suriye halkı için çalışmadığnı görüp defalarca bunu dillendirdikten sonra görevi terk edip aktif olarak muhalefetle çalışmaktan uzak durdu. Kendisi Halepli ve aynı zamanda din alimi olan Al-Khatibin bu grupların Halepteki son şeytanlığı ve İslama vurdukları darbeyi ve bölge ülkelerine nasıl hizmet ettiğine dair beyanatını arapça metniyle birlikte sizlere sunacağım. Akabinde Almanyanın önde gelen Alman Ekonomık Haberleri adlı İnternet sayfasının Suriyedeki grupların kimin adına ve hangi ülkeler adına çalışmakta olduklarını da Almanca metniyle birlikte muhterem okuyuculara sunacağım. Tabi yakalanan yabancı istihbarat subaylarının da isimlerini vererek. Ondan sonra Halep gürültüüsünün neden koparıldığını ve gerçekten sivilleri kurtarmak için mi yoksa teröristleri ve bunları senelerce Suriye insanını öldürmek için eğiten casus subayları kurtarıp, yenilgiyi Halep yanıyor gürültüsüyle gölgelemek mi istiyorlardı. Halep beş seneden beri yanıyor. Demiştim, Bu teröristlerin işgal süresi içerisinde işledikleri cişnayetleri teker teker başlı başına bir makalede ele alacağım Şimdi El- Khatibin beyanatına geçelim:

MUAZ EL KHATIB BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARIYOR. IDLİB EYALETINDE BULUNAN KEFERYA VE FUA BELDELERINDEKI YARALI VE AYLARCA MAHSUR KALAN İNSANLARI TAŞIYAN OTOBÜSLERİ ATEŞE VEREN SİLAHLI GRUPLARA ÖFKE YAĞDIRIYOR

Sizler İslam adına her türlü şeytanlığı yaptınız. Bölgedeki ülkeler adına Suriyeyi harab ettiniz.
Pazar günü Face Bookta görüşünü dile getiren El-Khatib şöyle dedi: Baklayı ağzımdan çıkarıyorum: Ölümleri hafifletmek ve yaraları dindirmek için gelen otobüsleri yakanlar sadece ahmak değil mucrimdirler. Büyük suç işlemişlerdir.

Suriye muhalefetinin eski başkanı olan El-Khatib daha sonra şöyle dedi: Bu örgütlenmeler havadan gelmedi. Bunlar bölge ülkelerinin elinde birer araç(edevat) hükmündeler. Üç buçuk seneden beridir bunlar edevatı oldukları ülkelere hizmet ediyorlar. Bunaların en büyük kötülüğü İslamı tamamen şeytanlaştırmış ve her alanda Suriyeyi tahrib etmiş olmalarıdır. Bunların bir diğer kötülüğü de gençleri kaçınılması mümkün olmayan ölüme tahrik etmeleridir.

Khtaib beyanatını şöyle sürdürdü: Bu cemaatler, yapmadıkları şeytanlıkları, tekrar yapmak için ikinci kez geri kalan yapıya sızdılar.

Yabancılar, tekfiri düşünceyi, kesim, kıyım ve göz yaşını tahmil etmek (empoze etmek) için bir vehim ve hayal üretip dengeli tüm islam yapısını baltalamakta büyük bir rol oynadılar. Yabancılar cerbezeli örgütler vasıtasıyla nihai hedefi her türlü cinayeti mübah kılmak tekfiri düşünceye ortam hazırladılar. Eğer astronomik meblağlar ve büyük mali yardımlar olmasaydı, bu tekfirilerin hiç bir nüfuzu ve sesi olmayacaktı. Bunlar kötü niyyet ve maksatlarıyla Suriyenin çocuklarını hedef edinmişlerdir.

Halepteki otobüslerin Fethu‘ş Şam ve Türkiye destekli Livau‘t Tevhid tarafından yakılıp suçu halebin kurtuluşunu kutlayanların üzerine atılmasından sonra El- Khatib Baklayı ağzından çıkarmış oldu.

معاذ الخطيب “يبق البحصة” ويصب جام غضبه على المسلحين الذين أحرقوا الحافلات التي كانت مخصصة لإجلاء المدنيين من بلدتي كفريا والفوعة بريف إدلب لبشيطنتم الإسلام وخربتم سوريا كأدوات لدول إقليمي.!

muaz el khatib ile ilgili görsel sonucu

بيروت ـ وكالات: صب معاذ الخطيب في تدوينة على موقع التواصل الاجتماعي فيسبوك، جام غضبه على المسلحين الذين أحرقوا الحافلات التي كانت مخصصة لإجلاء المدنيين من بلدتي كفريا والفوعة بريف إدلب.
وقال معاذ الخطيب في تدوينته، الأحد: “أريد أن أبق هذه البحصة، من أحرق الباصات التي تخفف الموت عن الناس ليس أحمق بل مجرم أصيل”.
وأضاف الرئيس السابق للائتلاف المعارض، أن هذه التنظيمات لم تأت من فراغ بل هي أدوات دول إقليمية كان قد تحدث عنها منذ ثلاث سنوات ونصف السنة، مؤكدا أن أسوأ ما قامت به هو شيطنة الإسلام كله، وتخريب سورية في كل مفاصلها، وخصوصا زج الشباب في المعارك ودفعه إلى موت لا طائل منه.
وبين الخطيب أن تلك الجماعات المسلحة انصهرت مرة ثانية في التشكيلات الباقية لشيطنة من لم يتشيطن بعد.
وأكد الشيخ معاذ الخطيب أن الغرباء ساهموا في بيع الوهم ونقض كل بنية إسلامية متوازنة لفرض فكر التكفير والذبح والدم، الذي يمهدون له بطبقات تنظيمية مموهة نهايتها فكر تكفيري يستبيح كل شيء.
وأوضح الخطيب أنه لولا الأموال الطائلة التي تصب بين أيديهم لما كان لهم نفوذ ولا صوت، مشيرا إلى أن نكايتهم كانت في أبناء سوريا.

Şimdi İslam adına Her türlü şeytanlığı yapan ve cinayeti işleyen bu grupların kimler tarafından desteklendiğini Alman basınından sizlere sunmaya çalıcağız. Paragraf paragraf Almancadan Türkceye tercume ediyorum.

Wer in Syrien wirklich kämpft: Die schwarze Liste der Schande des Westens

SURİYEDE GERÇEKTEN KİM SAVAŞMAKTADIR.. BATININ REZALETİNİN KARA LİSTESİ

Batılılar büyük bir gürültüyle Halebin düşmesinden yakınmaktalar. Avrupa Birliği ve Almanya Federal hükümetinin söylemediği bir şey var: Halep başta olmak üzere Suriyede batı ve müttefikleri tarafından finanse edilen güçler savaşıyor. Eğer bunlar ( desteklenen paralılar) olmasaydı Suriyede savaş olmayacaktı.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten  |  Veröffentlicht: 18.12.16 13:21 Uhr
Der Westen beklagt mit großem Pathos den Fall von Aleppo. Was die EU und die Bundesregierung nicht sagen: In Aleppo wie in Syrien kämpfen vor allem Söldner-Trupps, die vom Westen und seinen Verbündeten finanziert werden. Ohne sie hätte es in Syrien keinen Krieg gegeben.

Einwohner von Ost-Aleppo beobachten am 15.12.2016 die Evakuierung von Söldnern aus ihrer Stadt: (Foto: SANA/dpa) ile ilgili görsel sonucu

Einwohner von Ost-Aleppo beobachten am 15.12.2016 die Evakuierung von Söldnern aus ihrer Stadt: (Foto: SANA/dpa)

Halep sakinleri 15.12.2016 tarihinde paralı güçlerin şehirlerin terketmesini seyrediyorlar.

In der deutschen Öffentlichkeit wird oft nicht klar, wer in Syrien gegen wen kämpft. Klar scheint nur eine Seite zu sein: Eine Allianz aus Russland, Syrien, dem Iran und der islamistischen Hisbollah. Doch gegen wen kämpft diese Allianz eigentlich? Die Bezeichnung der Gegner des gewählten Präsidenten Baschar al-Assad reicht von „Rebellen“ über „Aufständische“ bis hin zu „Opposition“. Nun gibt es zwar im syrischen Parlament sogar eine Oppositionspartei, sie hat sogar ein Ministerium inne (das für die nationale Versöhnung). Doch die kämpfenden „Rebellen“ werden fast ausschließlich von ausländischen Regierungen und Geheimdiensten unterstützt.

Alman Kamuoyu Suriyede kimin kiminle savaşıyor olduğunu pek açık ve net olarak bilmiyor. Suriye, Rusya, Iran ve İslamcı Hizbullah hareketinden oluşan bir koalisyon. Hakikaten bu koalisyon kime karşı savaşıyor?

Seçilmiş olan cumhur Başkanı Esedin muhalefet tanımlaması bir kaç gruba şamildir. İsyancılar, direnişçiler ve muhalefet. Suriyede bir parlemento var ve Parlementoda muhalefet partisi de var ve bu muhalif parti ulusal barış bakanlığını elinde bulundurmaktadır. Savaşan isyancılara gelince bunların nerdeyse tümü, yabancı hükümetler ve istihbaratlar tarafından desteklenmektedir.

Bu grupların yapısı hakkında tamamen batılı kaynaklardan derlediğimiz bir tabloyu sunacağız. Paralı savaşçıların çarpıştırıldığı uluslar arası medya tarafından bilinen bir gerçektir.

Bu liste bir rezalet ( Utanç ) listesidir. Halkın vergi paralarıyla Batının istihbaratları ve hükumetleri tamamen kontrolden çıkmış olan bir savaşı finanse etmekteler. Bu savaşın nedeni nedir. Enerji Politıkası Çıkarları. Batı için bu husus geçerli olduğu gibi İran ve Rüsya için de geçerlidir.

Rusya ordusu Esadın yardımına ulaştı. Ulusların hakimiyet haklarına mutabık bir şekilde. Savaşta akla kara tamamen birbirinden ayırt edilemediği için Ruslar da sivil kaybından tamamen kaçınamadılar. Ancak burada listelenen gruplar ve onların hamileri hepsi bir ulusun hakkına ve egemenliğine aykırı davranmaktalar.

In der folgenden Aufstellung beziehen wir uns fast ausschließlich auf westliche Quellen – womit klar wird, dass der Einsatz der Söldner in den internationalen Medien bekannt ist.

Die Liste ist eine Liste der Schande: Westliche Geheimdienste und Regierungen finanzieren in Syrien mit Steuergeldern einen Krieg, der völlig außer Kontrolle geraten ist. Der Grund sind energiepolitische Interessen. Das gilt für den Westen genauso wie für Russland und den Iran.

Die russische Armee ist Assad zu Hilfe gekommen. Sie hat dies im Einklang mit dem Völkerrecht gemacht – auch wenn Krieg immer grauenvoll ist und auch Russland nicht vermeiden konnte, dass Zivilisten zu Schaden kommen. Die hier angeführten Söldner und ihre Unterstützer handeln alle gegen das Völkerrecht.

Güney Cephesi:

Dar’a ve Quneytera bölgesinde aktiv. Haber Al Cezira.

Bu Grup merkezi Ürdünde olan ve kısa adıyla (MOC ) olan Amerikaya bağlı Askeri Operasyon Merkezi tarafından tarafından yönlendirilmekte ve finanse edilmektedir.

Bilgiyi veren Heinrich-Böll-Vakfı.

BBC nin bildirdiğine göre, Güney cephesi, farklı gruplardan müteşekkil 38.000 kişilik bir güçten oluşmaktadır. CIA tarafından desteklenmektedir. Batılı temsilciler tarafından en iyi örgütlenmiş bir İsyancı grup olarak tanımlanmaktadır. Reuters.

Suriye ordusunuın eski generallerinden Beşşar Ez-Zu‘bi tarafından komuta edilmektedir. Ez-zu‘bi oldukça zengin olan bir tüccar. Parasını turizim sektöründen kazanmış. Ayrıca Ez-zubi aşiretine mensub bulunmaktadır NOW. dergisinin bildirdiğine göre

Southern Front:

Aktiv in Daraa und Quneitra, berichtet Al Jazeera.

Die Gruppe wird vom Militärischen Operations Zentrum (MOC) in Amman, welches den USA untersteht, finanziert und dirigiert, berichtet die Heinrich-Böll-Stiftung.

Die BBC berichtet, dass es sich bei der Southern Front um einen Zusammenschluss diverser Gruppen mit einer Kämpferstärke von 38.000 handelt, die von der CIA unterstützt wird.
Von westlichen Vertretern wird sie als die am besten organisierte „Rebellengruppe“ umschrieben, so Reuters.

Die Southern Front wird vom ehemaligen syrischen General Baschar al-Zoubi angeführt. Al-Zoubi ist ein reicher Geschäftsmann, der sein Geld vor allem im Tourismus-Sektor verdient hat. Zudem ist er Mitglied im Al-Zoubi-Clan, so das Magazin NOW.

Ar-Rahman Birliği (Lejyonu) ve Ceyşu’l İslam:

Şamın etrafındaki Gouta, Doğu Qalamun ve Şamın etrafındaki diğer bölgelerde aktif. Haber Asharq al-Awsat. Ortadoğu Gazetesi

Bu grup tamamen selefi paralı Ceyşu’l İslam grubuyla hareket etmektedir. Ar-Rahman Birliği ve Ceyş-ul İslam tamamen Arabistan tarafından örgütlenmiş ve finanse edilmektedir. Riyad bu grubu bir çatı teşkilatı olarak kullanmakta ve bunların vasıtasıyla başka grupları da finanse etmektedir. Bu grubu koordine etmek için geçmişte Suudi Arabıstan istihbarat şefi Bender bin Sultan ile Amerikanın Şam büyük elçisi Robert Ford ve Katar dış işleri Bakanı Halit Al. Atiyeh arasında görüşmeler yapılmıştır. Arabıstan. Katar ve Suudi Arabistan temsilcileri arasındaki gizli toplantılar Türkiye toprağında yapılmıştır. Haberi veren kaynak Guardian gazetesi.

Savaşcı gücü Stanford üniversitesi raporuna göre 40 ila 70 bin cıvarında tahmin edilmektedir. Ceyşu’l İslam‘ın başkanı Muhammed Allauş bu paralı grup adına cenevre barış görüşmelerine katıldı. Tek taraflı olarak kendisi görüşmelerden çekildi Al Jazeera.

Ceyşu’l İslamın Kurucusu Alluş bir Rus hava saldırısında öldürüldü. Guardian. Grubun şimdiki başkanı Issam El-buveydanidir. Bunun hakkında güvenilir bir bilgi yoktur.

Al-Rahman-Legion und Dschaisch al-Islam:

Aktiv in Ost-Ghouta, im Umland von Damaskus und in Ost-Qalamoun, berichtet Asharq al-Awsat.

Die Gruppe operiert durchgehend gemeinsam mit der salafistischen Söldner-Truppe Dschaisch al-Islam. Die Al-Rahman Legion und Dschaisch al-Islam wurde von Saudi-Arabien ausgehoben und finanziert. Riad nutzt die Gruppe als Dachverband, um weitere Söldnertruppen in Syrien zu finanzieren. „Koordinationstreffen“ hatte es in der Vergangenheit zwischen dem ehemaligen saudischen Geheimdienstchef Bandar, dem US-Botschafter in Syrien, Robert Ford, und dem Außenminister von Katar, Khaled al-Attiyeh gegeben. Die geheimen Treffen zwischen Vertretern aus Saudi-Arabien. Den USA und Katar fanden auf dem türkischen Territorium statt, berichtet der Guardian.

Die Anzahl der Kämpfer beträgt zwischen 40.000 und 70.000 Mann, berichtet die Stanford University. Der Sprecher von Dschaisch al-Islam, Mohammed Allusch, nahm al Söldner-Vertreter an den Genfer Friedensgesprächen teil, die von Allusch einseitig abgerochen wurden, berichtet Al Jazeera.

Der Gründer von Dschaisch al-Islam, Zahran Allusch, kam bei einem russischen Luftschlag ums Leben, berichtet der Guardian. Der aktuelle militärische Führer der Gruppe ist Essam al-Buwaydhani. Über al-Buwaydhani gibt es keine gesicherten Angaben.

Cebhetu’ş Şamiye ( Şam Cephesi)

Suriyenin kuzeyinde Halep eyaletinde aktif

Bu grup hem batılı devletler ve hem de Suudi Arabıstan tarafından desteklenmektedir. Reuters Suriye savaşı sırasında bu gruba panzerlere ve tanklara karşı kullanılan raketler verildi. Medium.com‘un bilgilerine göre 7000 savaşçısı bulunmaktadır. Bu grubun komutanı, Medium.com‘un bildirdiğine göre Anadan şehrinden Abdulaziz Salamah adlı paralı bir asker.

Die Levante Front (Dschabat al-Schamiyah):

Aktiv im Norden von Syrien/Provinz Aleppo.

Die Gruppe wird sowohl von westlichen Staaten als auch von Saudi-Arabien unterstützt, berichtet Reuters. Sie hatte im Verlauf des Syrien-Kriegs US-Panzerabwehrwaffen erhalten.

Die Anzahl der Kämpfer der Gruppe liegt nach Angaben vom Medium.com bei etwa 7.000.
Der Oberkommandierende der Levante Front ist Abdelaziz Salamah. Salamah ist nach Informationen des Medium.com Middle East Centers ein „Söldner“ aus der syrischen Stadt Anadan, der zuvor andere Söldnertruppen angeführt hatte.

Nureddin Zengi Grubu:

Nureddin Zengi adlı paralı güçler Haleb eyaletinde aktiftir. Bilhassa Halebin kuzey batı banliyolarında. Askeri Liderlik Monitoru Jamestown kurumunun raporuna göre. Bu grup hem silah ve hem de parasal olarak Amerika tarafından donatılmaktadır. Amerikanın Ürdündeki Kısa adılyla (MOC) olan Askeri Operasyon Merkezi bu bağlamda kilit rolü oynamaktadır. Böylelikle paranın ve diğer materyalın kullanımını CIA kontrol etmelidir. Guardian ve NOW.’un bildirdiğine göre grup CIA‘dan ve Arabıstandan Panzer karşıtı roketler almıştır.
Medium.com‘un haberine göre bu paralı grubun 3000 cıvarında paralı gücü bulunmaktadır.

Nura al-Din al-Zinki:

a) Die Söldner-Truppe Nura al-Din al-Zinki ist in der Provinz Aleppo aktiv – insbesondere in den nordwestlichen Vororten der Stadt Aleppo, berichtet der Militant Leadership Monitor der Jamestown Foundation.

Die Gruppe wird finanziell und mit Waffen von den USA ausgestattet. Das Militärische Operations Zentrum (MOC) der USA spielt hier eine Schlüsselrolle, wobei die CIA den Einsatz von Geld und Material kontrollieren soll. Die Gruppe soll auch US-Panzerabwehrwaffen von der CIA und Saudi-Arabien erhalten haben, berichten der Guardian und NOW.

Nach Angaben von Medium.com soll die Gruppe über etwa 3.000 Kämpfer verfügen.
Der Oberkommandierende der Gruppe ist Scheich Tawfik Schahabuddin, so das Carnegie Middle East Center.

Dağ Kartalları Tuğayı

⦁ Dağ kartalları birliği Suriyenın Kuzey batısında bulunan İdlib eyaletinde aktiftir.

⦁ Grup CIA tarafından finanse edilmekte ve slihla donatılmaktadır. Grubun faaliyetleri Türkiyedeki Askeri Operasyon merkezi tarafından koordine edilmektedir. Radio Free Europe/Radio Liberty. Avrupa özgür radyosunun haberine göre grup batılı ve arap istihbaratları tarafından idare edilmektedir.

Medium.com. Dergisine göre yaklaşık 1000 cıvarında paralı askeri vardır. Gruba, Suriye ordusunun eski subaylarından Hasan Hacı Ali komuta etmektedir. Radio Free Liberty/Radio Europe. Radyosuna göre; bu grubun mensupları Arabistan ve Katarda eğitim görmekteler. Bu Grup şimdiye kadar Ahraru’ş Şam ve En-Nusra ile birlikte Suriye ordusuna karşı çarpışmıştır.

Mountain Hawks Brigade:

a) Die Mountain Hawks Brigade ist in der Provinz Idlib, im Nordwesten Syriens, aktiv.

b) Die Gruppe wird von den der CIA finanziell unterstützt und mit Waffen ausgestattet. Koordiniert werden ihre Aktionen vom Militärischen Operations Zentrum in der Türkei, die von westlichen und arabischen Geheimdienstmitarbeitern geführt wird, berichtet Radio Free Europe/Radio Liberty.

Die Gruppe hat einer Kämpferstärke von 1.000 Personen, so das Magazin Medium.com.

Der Oberkommandierende der Söldner-Truppe ist Hassan Haj Ali, ein ehemaliger Hauptmann der syrischen Armee. Trainiert werden die Kämpfer der Gruppe in Katar und Saudi-Arabien, so Radio Free Liberty/Radio Europe.

Die Mountain Hawks Brigade hat bisher gemeinsam mit der Al-Nusra-Front und Ahrar al-Scham gegen die syrische Armee gekämpft.

13. Tümen

Business Insider.‘in haberine göre; bu tabur daha fazla İdlib eyaletinde aktiftir. Al Jazeera. Televizyonuna göre bu grup Katar ve Arabistan tarafından finanse edilmektedir.

New York Times’in haberine göre CİA bu Grubu Amerikan yapımı tank savalar ve panzer savarlarla donatmıştır.Medium.com. Dergisinin haberine göre grubun 1800 cıvarında paralı askeri gücü mevcut bulunmaktadır.

BBC’nin haberine göre gruba Suriye ordusundan ayrılan eski Yarbay Ahmed El. Saud komuta etmektedir. Al Jazeera.‘nin haberine göre El-Saud Suriye ordusunda 20 sene hizmet ettikten sonra 2012 senesinde saf değiştirdi.

Die 13. Division:

Die 13. Division ist vor allem in der Provinz Idlib aktiv, berichtet der Business Insider.Sie wird von Katar und Saudi-Arabien finanziert, berichtet Al Jazeera.Nach Informationen der

New York Times soll die CIA die Gruppe mit US-Panzerabwehrwaffen ausgestattet haben. Sie verfügt über ine Kampfstärke von 1.800 Personen, so

Medium.com.Oberkommandierender der Gruppe ist Oberstleutnant Ahmed al-Saud, berichtet die BBC. Al-Saud desertierte im Jahr 2012 aus der syrischen Armee und hatte zuvor 20 Jahre lang gedient, so Al Jazeera.

Ceyşu’n Nasr

Ceyşu’n Nasr grubu Hama ve İdlib eyaletinde aktif. Middle East Eye (Orta Doğu Gözü) gözlem merkezinin bildirdiğine göre, Ceyşu’n Nasr Amerika tarafından desteklenmekte ve finanse edilmektedir.

RFS North haberine göre Suriye ordusundan ayrılan binbaşı Muhammed Al-Mansur tarafından komuta edilmektedir. Ceyşu’n Nasr’ın 3000 kişilik bir gücü vardır, batı tarafından desteklenmektedir.

L.A. Times. Haberine göre Bu grup 2016 Martında batılıların ucak savarıyla bir Suriye uçağını düşürdü.

Dschaisch al-Nasr:

Die Gruppe Dschaisch al-Nasr ist in der Provinz Hama und Idlib aktiv.Nach Angaben des Middle East Eye wird Dschaisch al-Nasr von der CIA bewaffnet und unterstützt.

Oberkommandierender der Gruppe ist Major Mohamed al-Mansour, berichtet RFS North. Al-Mansour ist ein Deserteur der syrischen Armee.Dschaisch al-Nasr hat 3.000 Kämpfer. Die Gruppe wird vom Westen unterstützt und schoss in März 2016 einen syrischen Kampfjet mit einer Luftabwehrwaffe ab, berichtet die L.A. Times.

Kuzey Tümeni:

Bu Tabur Hama, İdlib ve Halep eyaletlerinde aktif. Bu paralı Taburda CIA tarafından desteklenmektedir. The Daily Mail.’in haberine göre CIA bu grubu tank savarlarla donatmıştır.

Uçak muhendisi olan ve daha önce Suriye ordusunda yarbay olarak görev yapan Fares al-Bayousch bu gruba komuta etmektedir. 2500 kişilik bir gücü bulunmaktadır. Jamestown kurumunun haberi

Northern Division:

Die Northern Division ist in den Provinzen Idlib, Hama und Aleppo aktiv.Die Northern Division gehört zu den Söldner-Truppen, die von der CIA bewaffnet und unterstützt werden.

Die CIA hatte die Gruppe unter anderem mit Panzerabwehrwaffen beliefert, berichtet The Daily Mail. Oberkommandierender der Söldner-Truppe ist Oberstleutnant Fares al-Bayousch, der zuvor in der syrischen Armee gedient hatte und als Flugzeugingenieur tätig war, berichtet die Jamestown Foundation
.Die Gruppe hat eine Kampfstärke von 3.250 Personen, so das Magazin Jamestown

Birinci Sahil Tümeni

Birinci sahil tümeni İdlib ve Lazikiye bölgelerinde aktiftir. Wall Street Journal. Gazetesinin haberine göre bu grup ta CİA tarafından desteklenen Paralı güçlerden oluşmaktadır. Stratfor‘ un haberine göre geçmişte Amerikan Tanksavarları elde etmişti. Birinci sahil Tümenine, Tüm general Muhammed Haj Ali komuta etmektedir. Al Arabiya’nın haberine göre .Tüm general Muhammed Hacı Ali Suriye eordusundan ayrılıp paralı güçlerin safına geçen en yüksek düzeydeki askerdir. Medium.com‘ a göre bu gruba mensub 2800 paralı asker bulunmaktadır

First Coastal Division:

Die First Coastal Division ist in den Provinzen Idlib und Latakia aktiv.Die Gruppe gehört ebenfalls zu den von der CIA unterstützten Söldner-Truppen, berichtet das Wall Street Journal. Sie hatte zuvor US-Panzerabwehrwaffen erhalten, so Stratfor. Oberkommandierender der First Coastal Division ist Generalmajor Muhammad Haj Ali.

Haj Ali ist der hochrangigste Deserteur der syrischen Armee, der sich den Söldner-Truppen angeschlossen hat. Er hat an der Nasser-Akademie in Ägypten promoviert, berichtet Al Araby.Die First Coastal Division verfügt über schätzungsweise 2.800 Kämpfer, so Medium.com.

Şam Lejyonu ( Feylaq al-Şam)

Bu Lejyon Hama, Idlib, Humus ve Halep te aktiftir. Rusyanın Askeri Gözlemi South Front’un haberine göre, Şam Lejyonu Amerika tarafından desteklenmektedir. Bununla birlikte birlik, fırat kalkanı operasyonuna da katılmaktadır. Bundan dolayı bu birlik, Suriyenin kuzeyinde aktif olan Kürt milislerin saldırısına uğramaktadır. New York Times’in haberine göre; Ağırlıklı olarak bu grup Kürt milislerle uğraşmaktadır. Daha önce yanlızca Suriye ordusuyla savaşıyordu. Medium.com.‘un bildirdiğine göre grup 4000 fazla paralı savaşçıya sahiptir. Carnegie.‘in haberine göre Munzır Saras bu Lejyona komuta etmektedir. Munzır‘in kim olduğu hakkında güvenilir resmi bir bilgi yoktur.

The Sham Legion/Faylaq al-Sham:

Die Sham Legion ist in Homs, Hama, Idlib und Aleppo aktiv.

Die Sham Legion wird von den USA unterstützt, berichtet das russische Militärportal South Front.
Allerdings nahmen sie auch an der Operation Euphrats Shield teil, was dazu führte dass die von den USA unterstützten Kurden-Milizen die Gruppe im Norden Syriens angriffen. Die Söldner-Gruppe beschäftigt sich aktuell mit den Kurden-Milizen im Norden Syriens, berichtet die New York Times. Zuvor hatte sie fast ausschließlich gegen die syrische Armee gekämpft.

Die Gruppe verfügt über 4.000 Kämpfer, berichtet Medium.com.

Chef der Gruppe ist Mondher Saras, berichtet Carnegie. Über Saras gibt es keine öffentlich zugänglichen Informationen.

Ahraru’ş Şam

Bu grup ağırlıklı olarak İdlib eyaletinde aktiftir. The International Reporter’in haberine göre, Bu grup ta CIA tarafından desteklenen gruplardandır. Rusyanın resmi haber ajansı Sputnik News‘ e göre Bu grup Suudi Arabistan tarafından parasal olarak desteklenmektedir. Al-Masdar News‘ e göre Bu grup “Batı“ tarafından desteklenen gruplardan biridir. Bu gruba Tışriin Üniversitesinden mezun olan muhendis Ebu Yahya el-Hamavı komuta etmekte. Al-Masdar News’e göre Suriye ordusuyla ateşkesi reddeden ve şahinlerden sayılan Ebu Ammar el- Ömer grubun komutanlığını üstlenmiş bulunmaktadır.

Medium.com.‘a göre bu grubun 15000 cıvarında gücü bulunmaktadır.

Ahrar al-Scham:

Die Söldner-Truppe Ahrar al-Scham ist vor allem in der Provinz Idlib aktiv. Sie gehört zu den Söldner-Gruppen, die von der CIA unterstützt werden, berichtet The International Reporter. Nach Informationen des russischen Staatssenders Sputnik News soll auch Saudi-Arabien die Gruppe finanziell unterstützen. Al-Masdar News umschreibt die Gruppe als eine vom „Westen“ unterstützte Gruppe.

Ihr aktueller Kommandeur ist Abu Yahya al-Hamawi, ein Ingenieur aus Hama, der an der Tishreen Universität studiert hatte, berichtet Joshua Landis auf seiner Webseite. Allerdings soll Abu Ammar al-Ommar die Führung von Ahrar al-Scham übernehmen, berichtet Al-Masdar News. Al-Omar gilt als Hardliner, der eine Feuerpause mit der syrischen Armee ablehnt, berichtet Alalam.

Ahrar al-Scham hat eine Kämpferstärke von 15.000 Personen, so Medium.com.

En-Nusra ( Fath al-Şam)

Ağırlıklı olarak Idlip ve Deyru’z Zur eyaletlerinde faaliyet göstermektedir. İngiliz gazeteci Peter Oberne’nin araştırmalarına göre, El-Qaidenin Suriye kolu olan En-Nusra Birleişk krallık ve Amerike tarafından desteklenmektedir. BBC‘nin haberine göre; bu grup irili ufaklı çok sayıda grubu bünyesinde barındırmakta ve Cumhur başkanı Beşşar Esedle savaş söz konusu olduğunda Amerika ile aynı cephede yer almaktadır. Grubun fiili komutanı Mohammed el-Golanidir. Orient News’in haberine göre
Suriye doğumlu olan Golani Irakta el-Qaideye katıldı. Camp Bucca‘ da tutuklu bulundu. Medium.com’a göre bu grubun 12000 cıvarında gücü bulunmaktadır.

Al-Nusra-Front (Fatah al-Scham):

Die Al-Nusra-Front ist hauptsächlich in den Provinzen Idlib und Deir-Ezzor aktiv.

Nach Recherchen des britischen Journalisten Peter Oborne unterstützen die USA und Großbritannien die Al-Nusra-Front – ein syrischer Al-Qaida-Ableger – und zahlreiche andere Söldner-Truppen in Syrien. Das geht aus der Dokumentation „The Report“ des BBC Radio hervor. Die USA und die Al-Nusra-Front seien auf derselben Seite, wenn es um die Bekämpfung von Präsident Baschar al-Assad geht.

Der aktuelle Oberkommandeur der Al-Nusra-Front ist Abu Mohammed al-Julani, so die BBC. Al-Julani ist gebürtiger Syrer. Er hatte sich zuvor im Irak Al-Qaida angeschlossen und war Inhaftierter im Camp Bucca, berichtet Orient News.

Die Al-Nusra-Front hat 12.000 Kämpfer berichtet Medium.com

Suriye savaşında M16 (İngiliz istihbaratı) için özel durum.

Kaddafi’nin devrilmesinden sonra M16 ile CIALibyadan Suriyeye bir Rat- Line (Fare-Rotası) oluşturdular. “Fare Rotası” (iknici dünya savaşından sonra Nazilerin kaçış rotası için kullanılan bir kavram.) Esadı devirmek için Libyadan Suriyeye hem asker ve hem de silah sevkiyatı başladı.

İngilizler ve Fransızlar Özgür Suriye Ordusunu eğitiyorlardı. Bunlar Türkiyedeki bir üsse yerleşmişlerdi. İngilterenin askeri internet sayfası elit özel güçler Elite & Special Forces’in haberine göre, İlk etapta isyancılar kuzey Lübnandan ve Libyanın farklı bölgelerinden devşirildi.

Asia Times’in haberine göre İngiliz İstihbaratı M16 ve fransız istihbarati DGSE isyancıları Türkiyenin hatay ve Libyanın Trablus şehirinde eğittiler.

Guardian’nin haberine göre M16 ve Fransız istihbaratı DGSE, CIA ile birlikte sonraki dönemde Ürdünde silahlı isyancıları eğitmeye başladılar.

Spezialfall MI6 im Syrien-Krieg:

Nach dem Sturz Gaddafis richteten der MI6 und die CIA eine „Rat Line“ von Libyen nach Syrien ein. Es wurden Waffen und Kämpfer nach Syrien verschoben, um Assad zu stürzen.

Briten und Franzosen trainierten Rebellen der Freien Syrischen Armee und waren auf einem türkischen Stützpunkt stationiert. Die Rebellen sollen unter anderem im Nordlibanon und in Teilen von Libyen stattgefunden haben, berichtet die Militärwebseite UK Elite & Special Forces.

Die Asia Times berichtet, dass der MI6 und der französische DGSE die Rebellen in der türkischen Region Hatay und im libyschen Tripoli trainiert haben soll.

Hinzu kommt, dass der MI6 gemeinsam mit dem CIA und französischen Ausbildern, Rebellen gegen Syrien in Jordanien trainiert und bewaffnet, so der Guardian.

İslam Şehitleri Tuğayı

Orient News’e göre bu grup ağırlıklı olarak Şamın banliyolarında ve Darya’da aktiftir. Darya daki en büyük paralı gruptur. Democratic Revolution Sayfasının haberine göre bu grup 2012 ile 2016 yılları arasında panzer karşıtı roketleri CIA dan aldı. Bu grubun video yayınlarında da Amerikan roketleri ve tanksavarlarının kullanıldığı görülmektedir. Orient News’e göre grubun komutanlığını Said Anker adında deniz yüzbaşısı yapmakta ve gelecekte İdlib yöresindeki gruplara destek vereceğini söylemektedir. Medium.com bu grubun 1000 kişilik bir gücünün bulunduğunu söylemektedir.

Martyrs of Islam Brigade/ Liwa’ Shuhada al-Islam:

Diese Gruppe ist in den Vororten von Damaskus/Daraya aktiv. Sie ist die größte Söldner-Truppe in Daraya, berichtet Orient News.

Zwischen 2012 und 2016 hatte die Gruppe US-Panzerabwehrwaffen von der CIA erhalten, berichtet die Webseite Democratic Revolution, Syrian Style. Die Nutzung von US-Panzerabwehrwaffen geht auch aus Videos der Truppe hervor.

Der militärische Führer der Söldner-Truppe ist Hauptmann Saeed Enker. Er sagte Orient News, dass seine Truppe künftig die Gruppen in Idlib im Kampf gegen Assad unterstützen werde.
Medium.com berichtet, dass die Gruppe über 1.000 Kämpfer verfügt.

Hareket el-Musenna el-İslamiye

Bu grup Dar’a eyaletinde faaliyet göstermektedir. İŞID terör örgütü koalisyonunda yer almaktadır. ( Yermuk Şehitleri Tuğayı) grubun finans desteği şeffaf değil. Arabistanlı gazeteci Nabegh Soror’un bildirdiğine göre. Grup ilk yıllarda körfezdeki bir şahısdan destek alıyordu. O kendisini gizli istihbarat elemanı olarak tanıtıyordu. Zaman al Wasl. Konuyla ilgili olarak daha sonraki haberlerinde bu kişinin istihbarat elemanı olmadığını duyurdu. Bu grup farklı paralı gruplar arasında arabuluculukta yapmaktadır. Al Jazeera’nın haberine göre gruba Ebu Eyyub adında fazla tanınmayan bir kişi emirlik yapmaktadır. Bu grubun iki bin kişilik bir gücü bulunmaktadır.

Islamic Muthanna Movement/ Harakat al-Muthanna al-Islamiya:

Diese Gruppe ist in der Provinz Daraa aktiv.

Der Verbündete des Islamic Muthanna Movement ist die Terror-Miliz ISIS (Liwa Shuhada’ al-Yarmouk). Die Finanzierung der Gruppe ist intransparent. Nach Angaben des arabischen Journalisten Nabegh Soror soll die Gruppe in ihren Anfängen finanzielle Hilfen von einer Person aus den Golf-Staaten erhalten haben, die sich als Geheimdienstmitarbeiter präsentierte. Später jedoch stellte sich heraus, dass es sich bei der Person um eine Privatperson handelte, berichtet Zaman al Wasl.

Die Organisation gilt auch als Vermittler zwischen diversen Islamisten-Truppen, so Zaman al Wasl.
Oberkommandierender und „Emir“ der Gruppe ist Abu Ayyup, über den wenig bekannt ist, berichtet Al Jazeera.

Die Gruppe hat 2.000 Kämpfer, berichtet Medium.com

Sultan Murat Tuğayı

Halep yöresinde aktif. Türkiye tarafından desteklenmekte ve Fırat kalkanı operasyonunda yer almaktadır. Voice of America. ( Amerikanm Sesi Radyosu) haberine göre bu gruba Ahmed Osman Fehim Isa komuta etmektedir. Medium.com’a göre Grubun çoğunluğu Türkmenlerden oluşan 1000 kişilk bir gücü bulunmaktadır. Grup bir çatı güç olan kısa adıla (STO) Suriye Türkmen ordusuna bağlıdır.

Sultan Murat Brigade:

Die Sultan Murat Brigade operiert in der Provinz Aleppo.

Die Gruppe wird von der Türkei unterstützt und wirkt bei der Operation Euphrates Shield mit.
Ihre Kommandeure sind Oberst Ahmet Othman Fehim Isa, berichtet Voice of America.
Die Gruppe hat 1.000 Kämpfer, die hauptsächlich Turkmenen sind, so Medium.com. Die Gruppe gehört dem militärischen Dachverband Turkmenische Armee Syrien (STO) an.

Suriye Türkmen Ordusu

(STO) 2012 senesi Ağustos ayında kuruldu.Turkomania.org’un bildirdiğine göre bu grup Layikiye. Haleb, Idlib; Homs ve Hamada aktiftir.

(STO) Türkiye tarafından desteklenmektedir. Bu güçlerin politik kolu ise Suriye Türkmen Parlementosudur. Bu parlementonun ana merkezi İstanbulda bulunmakta ve Gaziantep ile Yayladağında da temsilcilikleri bulunmaktadır. Yeni Şafağa göre grubun 5000 kişilk bir gücü bulunmaktadır. Suriye ordusu kaçkınlarından Albay Ebu Bekir Muhammed Abbas bu orduya komutanlık yapmaktadır.
Turkmenische Armee Syrien (STO):

Die STO wurde im August 2012 gegründet. Sie ist in Latakia, Aleppo, Idlib, Homs und Hama aktiv, berichtet Turkomania.org.

Die STO wird von der Türkei unterstützt. Der politische Arm der Truppe ist das Syrisch-Turkmenische Parlament mit ihrem Hauptsitz in Istanbul und weiteren Vertretungen in Gaziantep und Yayladag.
Der Gründer und Kommandeur der Söldner-Truppe ist Oberst Abu Bakir Muhammed Abbas, der ein Deserteur der syrischen Armee ist, berichtet Haberler.

Die türkische Zeitung Yeni Safak berichtet, dass die STO über 5.000 Kämpfer verfügt.
***

Bu bağlamda batının neden suriyede halkları koruyamıyacağı açıklık kazanmış oluyor. Batı tabiki kaybedilmiş olan bir savaştan sonra zorda olsa güçlerini geri çekmelidir. Suriye ve Rusyanın bu paralı askerlerin güvenlikle ger dönmelerine fırsat verip vermiyeceği belli değildir. Bu paralı güçlerin eninde sonunda nereye gidecekleri de belli değil.

In diesem Zusammenhang wird klar, warum der Westen nichts zum Schutz der Bevölkerung in Syrien machen kann: Er muss seine Leute aus dem Kampfgebiet bekommen, was nach einer verlorenen Schlacht immer schwierig ist. Es ist unklar, ob Russen und Syrer sind so verhalten werden, dass die Söldner wirklich sicher weggebracht werden können. Es ist ebenfalls unklar, wo die Söldner am Ende hinreisen sollen.

Bütün bunlardan anlaşılması gereken şudur:: Bu savaş Suriye halkının savaşı değildir. Mezheplerin savaşı hiçte mi hiç değil. Çünkü senelercedir Suriyenın vatanını satmayan asil sunni evlatları askerler ve komutanlarla, bu vahşilerin talan ve cinnayetlerine karşı mutlak çoğunluğunu sunnilerden oluşan Suriye ordusunun yardımına gelen Şii Hızbullah ve Şii İran, Tekfiri selefi ve vehhabilere ve yabancıların paralı güçlerine karşı gerçek anlamda operasyonel bir İslam birliği şii- sunni kardeşliğini suriyede sergilenmiş oldular. Bu birliğin çok güzel meyveleri olacaktır. Zamanla hepimiz buna şahit olacağız.

Bu savaş büyük güçlerin çıkar ve enerji kaynaklarına hakimiyet savaşıdır. Bu savaş İslam aleminin her yerinde müslüman kanı dökmek için para harcıyan ve dünyanın dört bir yerinde terör ve dehşetle her türlü islami değer ve erdemi hiçe sayan tekfir selefiler ve vehhabiler ile İslam ve insanlığın savaşıdır. Biz Avrupada yaşıyan müslümanlar olarak bunların cinayetleri ve vahşetlerinden neler çekiyoruz, bunu Allah bilir.

Bu savaşın kazananı başta İsrail olmak üzere İslam düşmanlarıdır. Kaybedenleri ise tüm müslümanlar ve insanlık. Bu savaş tüm İslam aleminde süre gelen kıyım ve yıkımın bir halkasıdır. Müslüman ölüyor ve İslam beldeleri harap oluyor ve bu memleketlerdeki binlerce yıllık medeniyetler yok ediliyor.

Fikri ve siyasi olarak bu savaşı kaybedenler ise, bu paralı terörüstlere beş sene boyunca her türlü desteği veren bölge ülkeleri ve bunlara dini destek ve kılıf uydurmaya çalışan ve bunları mucahit olarak göstermeye çalışan İslam adına satılık ve saptırıcı kalemler ve batıl fetva veren saray mollaları ve mensup bulundukları tekfiri selefilik ve vehabbilik olmuştur..

Son dönemlerde Haleb etrafında kopartılan gürültüleri de bu kaybedilen savaşın yenilgisine gölge düşürmek ve dikkatleri başka yere çevirmek yönündeki bir curcuna olarak görmek lazım. Çünkü bu terörüstleri ve aşağıda listesini vereceğim tutuklanan farklı ülkelerin casus subayları kurtarmak için bir sansayon yaratmaya gerek görüldü.

Halepte yakalanan casusu sdubayların ismi Alman Ekonomı Haberi sayfasından
Arabistan ordusu ve ıistihbaratındna Muhammad Ahmad Al-Sabyan, Abd Al-Monaem Fahd Al-Hrej, Ahmad bin Nawfal Al-Drej, Muhammad Hassan Al-Subayi, Qassem Saad Al-Shummari, Ayman Qassem Al-Thalibi.

Başkaları da sırasıyla şunlardır. David Scott Winner (US-Amerikaner. Amerikalı.), David Schlomo Aram (Israeli), Murtaz Oglacan Oglu (Türke), Muhammad Sheikh Al-Islam Al-Tamimi (Katari), Amajd Qassem At-Tyrawi (Katari) und Muhammad Al-Sharifi Al-Idrissi (Marokkaner. Faslı).

Mısır hükümeti bu doğrtultuda Haleb hakkında yalan haber ve görüntüler yayınlayan bir çok şebekeyi çökertti. Mainz Üniversitesi Arap Dünyası Araştırmalar Merkezinden öğretim üyesi Prof: Gunther Mayer konuyla ilgili olarak basına yaptığı bir açıklamada şöyle dedi:

Haleb etrafında son bir aydır dile getirilenler sistematik bir karalama programıdır. Londradaki Suriye İnsan haklari gözlemci grubuyla birlikte yapılmaktadır. Malesef bunlar ülkemizde güvenilir kaynaklar olarak tanımlanmaktalar. Bu sistematik yalan propaganda ve şayialar bu cümleden kadın kaçırmak, sokak ortasında sivil insan öldürmek, ırza tecavüz v.s Amerikanın Ortadoğudaki sözde barış havarileri olan Beyaz Bereliler tarafından uydurulmakta ve hedefin ise Haleb yenilgisini gölgede bırakıp senelece destekledikleri paralı teröristleri kurtarmaktır.

Öne mli olan Haleb halkı ne diyor. Haleb halkı zafer şenlikleri düzenliyor. Hiristiyanı, Müslümanı. Arabı, Kürdü. Alevisi ve Sunnisiyle şehirlerinin bu vahşilerin elinden kurtuluşunu kutlamaktadır. Deve kuşu misali başını kuma sokmuş ve geröeklere tahammülü olmayanlar kafalarını bir kaldırıp Halebin şenlik nağmelerini işitsinler. Başta Halep halkı olmak üzere eğer Suriye halkı ve ordusu beraber olamasaydı bu başarı elde edilemezdi Altmış ülke sözde IŞID krşıtı bir koalisyon kurmuş ne başarı elde etmişlerdir.

Suriye ordusu ise bir kısmını anlatmaya çalıştığmız onlarca silahlı gruba karşı beş seneden beri savaşıyorsa demek hem güçlü ve hem de halkın desteğine sahiptir.

Bu grupları himaye eden kafirler. Peki onlarca ayeti papagan kuşu gibi okuyanlar nerde. Haniye kafirlerin, hiristiyanların ve yahudilerin velayeti caiz değildi. Onların mahiyetine girmek, onların yanında izzet aramak, nehzedilmişti. Müslümanları bırakıpta onlarla sırdaş olmak haramdı. Onların silahını alıp müslüman öldürmek nasıl yorumalanabilir. Elinizi vicdanınıza koyun.

Bölgenin siayasilerinin aklı bir parçada olsa başına gelmiş ancak “ Ba‘de harabil Basra.“ ( Basra harab olduktan sonra) Ama sözde islamcı şövenistler henüz kendilerine gelmiş değiller. Allah feraset ve basiret versin. El-Khatibin ifadesiyle bu tekfiri düşünce islam düşmanlarının silahi ve arabında parasıyla mutedil İslami, tüm değerleriyle tahrib etmekle görevlendirildi ve yapması gerekeni yaptı.

Vesselamu aleykum wa rahmatullah

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • abdulgani ;

    selamun aleykum
    bu haberin orjinal tam metni lazım
    bir zahmet verebilirmisiniz

    22.12.2016 7:37 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER